Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu

Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu

Prezydium Rady Powiatu. Od lewej: Wiceprzewodnicząca Lidia Siuchta, Przewodniczący Zygmunt Orłowski i Wiceprzewodniczący Paweł Marchela (galeria: 1)

Dnia 3 kwietnia 2018 r. w Starostwie Powiatowym w Węgrowie odbyła się XXXVII nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Węgrowskiego, podczas której została podjęta m.in.  uchwała w sprawie wyrażenia zgody na przystąpienie i realizację przez Powiat Węgrowski projektu pn.: „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego” realizowanego w ramach priorytetu X Edukacja dla rozwoju regionu, działanie 10.3 Doskonalenie zawodowe, poddziałanie 10.3.1 Doskonalenie zawodowe uczniów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Uchwała Rady Powiatu jest wstępem do podpisania przez  Powiat Węgrowski umowy z Województwem Mazowieckim na realizację przez Powiat Węgrowski ww. projektu.  Z tego tytułu Powiat Węgrowski otrzyma wsparcie w wysokości 2.426.378,29 zł,  w ramach którego Województwo Mazowieckie przekaże na własność 8 szkołom prowadzącym kształcenie zawodowe sprzęt niezbędny do prowadzenia kształcenia zawodowego oraz sfinansuje opracowanie i wdrożenie programów innowacji pedagogicznych. Natomiast Agencja Rozwoju Mazowsza S.A. w imieniu Województwa Mazowieckiego przeprowadzi praktyki zawodowe lub staże dla nie mniej niż 329 uczniów, szkolenia zawodowe dla nie mniej niż 128 uczniów oraz zapewni wsparcie dla nie mniej niż 20 nauczycieli zawodu i instruktorów praktycznej nauki zawodu na potrzeby innowacji pedagogicznej. Projekt będzie realizowany od dnia 4 kwietnia 2018 roku do dnia 31 marca 2023 roku.

Zarząd Powiatu Węgrowskiego. Od lewej: Członkowie Zarządu Andrzej Kruszewski i Paweł Stelmach, Starosta Krzysztof Fedorczyk, Wicestarosta Halina Ulińska i Członek Zarządu Włodzimierz Miszczak. (galeria: 2)
Rada Powiatu Węgrowskiego kadencji 2014-2018 (galeria: 3)
Wystąpienie Starosty Węgrowskiego Krzysztofa Fedorczyka (galeria: 4)