MISTRZOWIE ORTOGRAFII

powiatwegrowski.pl - Strona główna

MISTRZOWIE ORTOGRAFII

Drukuj
(galeria: 1)

25 marca 2024 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Węgrowie odbył się powiatowy etap konkursu ortograficznego „Wyszkowskie Dyktando”. W konkursie udział wzięło trzynaścioro uczniów szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Węgrowski.

Tekst dyktanda napisała  dr Agnieszka Kijak z Instytutu Językoznawstwa i Literaturoznawstwa Uniwersytetu w Siedlcach, który w 2022 roku objął swoim patronatem klasy humanistyczne I LO w Węgrowie. W wyniku konkursu jury pod przewodnictwem p. Katarzyny Sternickiej wyłoniło pięć osób, które już 11 kwietnia 2024 roku będą reprezentowały Powiat Węgrowski podczas finału konkursu w Szkole Podstawowej nr 4 w Wyszkowie. Będą to: Maria Łakoma (I LO w Węgrowie, opiekun p. Katarzyna Sternicka), Wiktoria Namięta (I LO w Węgrowie, opiekun p. M. Olszewska), Julia Wawrynow (ZSP w Węgrowie, opiekun p. Monika Krasnodębska), Maria Ziółkowska  (ZSP w Łochowie, opiekun p. Małgorzata Kowalewska), Mateusz Gosik   (ZSP w Łochowie, opiekun p. Jolanta Podgórska).

Uroczyste rozdanie dyplomów i nagród książkowych odbyło się z udziałem Starosty Węgrowskiego -  p. Ewy Besztak, naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Węgrowie - p. Tadeusza Krupy oraz dyrektora Instytutu Językoznawstwa i Literaturoznawstwa Uniwersytetu w Siedlcach p. prof. dr. hab. Sławomira Sobieraja i p. mgr  Marii Długołęckiej-Pietrzak.

 

Info: Tadeusz Krupa - Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)
(galeria: 13)
(galeria: 14)
(galeria: 15)
(galeria: 16)
(galeria: 17)
(galeria: 18)
(galeria: 19)
(galeria: 20)
(galeria: 21)
(galeria: 22)
(galeria: 23)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.