powiatwegrowski.pl - Strona główna

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z wizytą w Węgrowie

Drukuj
(galeria: 1)

W czwartek, 23 stycznia, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg odwiedziła Żłobek Miejski w Węgrowie, który powstał dzięki dofinansowaniu z programu „Maluch+”.

W spotkaniu wzięli także udział: Poseł Maciej Górski, Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela, Wicestarosta Węgrowski Marek Renik, pracownicy żłobka oraz przedstawiciele rady rodziców. Gości przywitała i oprowadziła po placówce dyrektor Elwira Rutkowska.

Po krótkim spotkaniu z maluszkami odbył się brifting prasowy, podczas którego Minister ogłosiła wyniki programu #MaluchPlus 2020 w zakresie dofinansowania na utworzenie nowych miejsc opieki dla dzieci do lat 3. Minister podkreślała, że programy realizowane przez resort to bardzo ważna inwestycja w rodzinę.

Starosta Węgrowski Ewa Besztak na ręce Minister Marleny Maląg złożyła podziękowania dla rządu za uruchomienie i realizację programów, które pomagają samorządom w realizacji polityki prorodzinnej. W trakcie wspólnych rozmów Starosta przedstawiła także plany utworzenia przez powiat Regionalnego Centrum Wsparcia Osób z Niepełnosprawnością i Zagrożonych Wykluczeniem, w planach którego jest także uruchomienie żłobka dla najmłodszych mieszkańców.

Żłobek Miejski w Węgrowie, który odwiedziła przedstawicielka resortu rodziny, powstał dzięki dofinansowaniu z programu Maluch+. Zapewnia opiekę dla 36 dzieci i jest pierwszą tego typu placówką w Węgrowie.

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)
(galeria: 13)
(galeria: 14)
(galeria: 15)
(galeria: 16)
(galeria: 17)
(galeria: 18)
(galeria: 19)
(galeria: 20)
(galeria: 21)
(galeria: 22)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.