powiatwegrowski.pl - Strona główna

Międzynarodowy Dzień Seniora z Ordonką

Drukuj
(galeria: 1)

Z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora 26 listopada odbył się niezwykły koncert piosenek Hanki Ordonówny „Na Pierwszy Znak…”

Zebrani w sali widowiskowej Węgrowskiego Ośrodka Kultury wysłuchali pięknej opowieści o życiu jednej z największych artystek przedwojennej Polski. Zainspirowana barwną historią życia  gwiazdy sceny i kina okresu międzywojennego, Anna Przybysz wspólnie z zespołem Ordonka Palace zabrała wszystkich w muzyczno-sentymentalną podróż, wykonując wiele niezapomnianych przebojów, w tym kilka wspólnie z publicznością. Odtwórczyni roli Hanki Ordonówny  przypomniała brzmienie piosenek w stylu Ordonki a także opowiedziała o zawikłanym losie gwiazdy polskiej estrady z dawnych lat. W trakcie odbywającego się koncertu aktorka niezwykle widowiskowo a także w pełnej humoru i radości życia opowieści zaprezentowała dorobek artystyczny Ordonki, jak też w skrócie przedstawiła najważniejsze fakty z jej zawiłego życiorysu, przepełnionego troską o losy Ojczyzny.

Pozostając w klimacie 20-lecia międzywojennego uczestnicy koncertu mogli także obejrzeć niezwykłą wystawę „KRESY NIEUTRACONE” przygotowaną przez Fundację Pomocy i Więzi Polskiej „Kresy RP” we współpracy ze Stowarzyszeniem Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej.

Na zakończenie Starostwo Powiatowe w Węgrowie przygotowało dla wszystkich bezpłatny kiermasz książek a także słodki poczęstunek ufundowany przez firmę ROBSON i kanapki wykonane przez społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie.

Organizatorami wydarzenia były Senator RP Maria Koc i Starosta Węgrowski Ewa Besztak, przy pomocy Stowarzyszenia Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej reprezentowanego przez Prezesa Artura Konrad i kustosza klasztoru i ekspozycji muzealnej w Węgrowie Marka Sobisza.

Podczas uroczystości Senator Maria Koc odebrała podziekowania od Prezesa Stowarzyszenia Łagierników za swoją wieloletnią działalność na rzecz Polaków na Kresach.

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)
(galeria: 13)
(galeria: 14)
(galeria: 15)
(galeria: 16)
(galeria: 17)
(galeria: 18)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.