Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

27 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Z tej okazji Wicestarosta Marek Renik zapalił znicz pamięci w lapidarium żydowskim w Węgrowie.

Miejsce to jest symbolem wielkiego cierpienia, którego doświadczyła węgrowska społeczność żydowska w czasie II wojny światowej. W trakcie likwidacji getta zamordowano około 8 tysiecy Żydów, w tym około 5 tysięcy mieszkańców Węgrowa, znaczna część zginęła w niemieckim nazistowskim obozie zagłady w Treblince.