Konwent Wójtów i Burmistrzów

Konwent Wójtów i Burmistrzów

Merytoryczne dyskusje zdominowały kolejny w tym roku konwent wójtów i burmistrzów z terenu Powiatu Węgrowskiego, który odbył się 8 maja b.r. w Starostwie Powiatowym w Węgrowie.

Zabranych powitał przewodniczący konwentu Wójt Gminy Liw Bogusław Szymański, który nakreślił tematykę spotkania. Wśród omawianych spraw znalazły się m.in: planowane remonty i budowa dróg powiatowych, organizacja uroczystości upamiętniającej wejście Polski do UE i możliwości dofinansowania zakupu nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla PSP w Węgrowie, o którą zwrócił się Komendant PSP w Węgrowie  Jarosław Soszyński. Samorządowcy dyskutowali także nad inwentaryzacją przydomowych oczyszczalni ścieków a także sposobami postępowania z dzikimi zwierzętami.

Obecna na konwencie Starosta Węgrowski Ewa Besztak, wspólnie z dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych Marcinem Gąsiorkiem i pracownikiem Wydziału Inwestycji i Rozwoju Małgorzatą Potocką omówili wstępne plany dotyczące przyszłych prac na drogach powiatowych.