Konwent Powiatów Województwa Mazowieckiego w Reymontówce

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Konwent Powiatów Województwa Mazowieckiego w Reymontówce

Drukuj
(galeria: 1)

W dniach 22-23 września w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Mazowieckiego. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej województwa mazowieckiego na czele z Przewodniczącym Konwentu Powiatów Województwa Mazowieckiego Krzysztofem Fedorczykiem.

Zdzisław Sipiera Wojewoda Mazowiecki omówił aktualną sytuację związaną z wystąpieniem Afrykańskiego Pomoru Świn na Mazowszu. Przedstawiciele samorządów na terenie których wprowadzone zostały strefy ochronne zwracali uwagę na potrzebę szybkiego i skutecznego reagowania. Wirus jest bardzo niebezpieczny dla całego przemysłu rolnego. W kwestii działania służb głos zabrała Pani Beata Tomanek Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii. Starostowie zwracali uwagę, że nie jest możliwa zmiana profilu produkcji rolnej na terenach objętych ASF zwłaszcza, że wielu rolników ma zaciągnięte kredyty na rozwój tego rodzaju produkcji. Stąd prośba do Wojewody oraz Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii o jak najszybsze i skuteczne działania

Starostowie mieli również okazję porozmawiać z Mazowieckim Kuratorem Oświaty Panią Aurelią Michałowską na temat zmiany formuły powoływania Dyrektorów Szkół. Ważną kwestia była również tematyka związana ze zbyciem gruntów Skarbu Państwa na rzecz dzierżawców wieczystych, którą przedstawiła Pani Katarzyna Łuba Dyrektor Wydziału Skarbu Państwa i Nieruchomości MUW.

W dalszej części Konwentu Starostowie rozmawiali również na temat problemów związanych z występowaniem dzikich zwierząt na terenach zamieszkałych przez ludzi, sytuację przedstawił Starosta Piaseczyński Wojciech Ołdakowski. Kolejnym z tematów było funkcjonowanie i finansowanie Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych.

Obecna na spotkaniu z samorządowcami Janina Orzełowska Wicemarszałek Województwa przedstawiła kwestie realizacji inwestycji ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Największe zainteresowanie dotyczyło jednak Regionalnych Instrumentów Terytorialnych. Samorządy liczą na jak najszybsze rozstrzygnięcie konkursów, tak aby inwestycje rozpoczęły się na początku przyszłego roku.

(galeria: 2)
(galeria: 3)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.