Konwent Powiatów Województwa Mazowieckiego i Podlaskiego

Konwent Powiatów Województwa Mazowieckiego i Podlaskiego

Na zaproszenie Starosty Leszka Iwaniuka w powiecie sokołowskim w dniach 14-15 grudnia 2017 r. odbył się wspólny Konwent Powiatów Województwa Mazowieckiego i Podlaskiego. Spotkanie rozpoczęła prelekcja Dyrektora Biura Związku Powiatów Polskich Rudolfa Borusiewicza, który opowiedział o głównych celach i zadaniach oraz założeniach strategicznych ZPP na 2018 rok. Następnie ekspert ZPP Katarzyna Liszka-Michałka przedstawiła problematykę związaną ze zmianami w kodeksie wyborczym oraz bieżącą sytuację w oświacie. Z uwagi na zbliżający się okres świąteczny spotkanie było również okazją do wspólnego przełamania się opłatkiem oraz podsumowania mijającego roku. W konwencie udział wzięli: Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Ewa Orzełowska, Zastępca Dyrektora ds. EFRR Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych Grzegorz Świętorecki, Przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Podlaskiego Jan Zalewski oraz Przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Mazowieckiego Krzysztof Fedorczyk, Starostowie oraz inni zaproszeni goście.