Konkurs Plastyczny pt. „Bezpieczeństwo i rozwaga- tego od Ciebie każdy wymaga”

Konkurs Plastyczny pt. „Bezpieczeństwo i rozwaga- tego od Ciebie każdy wymaga”

W dniu 23 marca br. w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie, obradowało jury eliminacji powiatowych XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży. W tym roku hasło tego konkursu brzmi: „Bezpieczeństwo i rozwaga- tego od Ciebie każdy wymaga”. Do konkursu przystąpiły następujące szkoły: Szkoła Podstawowej w Stoczku, Szkoła Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Grygrowie, Szkoła Podstawowej w Toporze, Szkoła Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Miedznie, Szkoła Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Kamionnie,  Gimnazjum Jana Pawła II w Miedznie. Spośród 44 prac jury w składzie:

1. Krzysztof Fedorczyk, Starosta Węgrowski- przewodniczący

Członkowie:

1. Jarosław Soszyński, Komendant Powiatowy PSP w Węgrowie

2. Włodzimierz Cichocki, Naczelnik WZK

3. Olga Grochowska, nauczyciel plastyki

4. Dorota Białobrzeska- Portka, nauczyciel plastyki

5. Katarzyna Korczak, Podinspektor WZK, sekretarz

wyłoniło następujących laureatów w poszczególnych grupach:

I grupa- uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych

1. Miejsce- Rozalia Gołaszewska- Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Kamionnie

2. Miejsce- Aleksandra Grenda-Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Grygrowie

3. Miejsce- Wiktoria Rydzewska- Szkoła Podstawowa im. E. Szymańskiego w Stoczku

4. Miejsce- Julia Gołębiewska- Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Kamionnie

5. Miejsce- Bartosz Kruszewski- Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Kamionnie

Wyróżnienia:

- Łukasz Dziubiela- Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Miedznie

- Natalia Bartosiewicz- Szkoła Podstawowa w Toporze

- Malwina Gram- - Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Miedznie

II grupa- uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych

1. Miejsce Maciej Dziubiela- Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Miedznie

2. Miejsce- Zuzanna Szymańska- Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Grygrowie

3. Miejsce Przemysław Ufnal- Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Grygrowie

4. Miejsce Amelia Duszyńska- Szkoła Podstawowa w Toporze

5. Miejsce- Klaudia Drużba- Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Grygrowie

III grupa- uczniowie gimnazjów

1. Miejsce- Anna Orzeł- Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miedznie

Na eliminacje wojewódzkie zostanie wysłanych pięć najlepszych prac z poszczególnych grup z wyjątkiem grupy trzeciej gdzie wpłynęła jedna praca oraz brak prac w grupie czwartej.

Laureaci oraz ich opiekunowie zostaną zaproszeni na uroczyste wręczanie nagród i dyplomów w późniejszym wcześniej ustalonym terminie.