Konferencja Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Warszawie

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Konferencja Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Warszawie

Drukuj
Wystapienie Starosty Węgrowskiego Krzysztofa Fedorczyka podczas konferencji SOS (galeria: 1)

23 września 2015 roku, w sali Amsterdam na Stadionie Narodowym odbyła się konferencja dotycząca podsumowania Projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w latach 2012 – 2015. Przedstawicielem Samorządu Powiatu Węgrowskiego podczas konferencji był Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk, a II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie, przy którym działa Siatkarski Ośrodek Szkolny reprezentował dyrektor Janusz Baum.

Samorząd Powiatu Węgrowskiego mając na względzie rozwój piłki siatkowej kobiet przystąpił w 2012 roku do konkursu organizowanego przez Polski Związek Piłki Siatkowej dotyczący upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży w zakresie piłki siatkowej w latach 2012-2015. Inspiracją do tych działań jest Powiatowo - Miejski Klub Piłki Siatkowej Kobiet „Nike Węgrów”. Polski Związek Piłki Siatkowej zawarł z Powiatem Węgrowskim 24 lipca 2012 roku porozumienie o utworzeniu Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy II Liceum Ogólnokształcącym        w chodzącym w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie. Siatkarski Ośrodek Szkolny rozpoczął swoją działalność z początkiem roku szkolnego 2012/2013. W każdym roku szkolnym zatwierdzane są przez powiat klasy siatkarskie. Dla zapewnienia naboru uczennic, które chcą rozwijać swój talent i pasję do piłki siatkowej została utworzona 18 marca 2015 roku Akademia Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Celem jej jest działanie w ramach programu szkolenia dzieci i młodzieży w minisiatkówce i siatkówce.

Akademia S.O.S. jest nieodzownym elementem funkcjonowania  Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego i z tego względu samorząd finansuje  od 2013 roku na terenie powiatu dodatkowe zajęcia z piłki siatkowej. Obecnie szkolenie obejmuje 172 uczennice z sześciu szkół podstawowych i sześciu gimnazjów powiatu węgrowskiego.  Samorząd Powiatu Węgrowskiego przyznaje  w każdym roku stypendia sportowe dla młodych siatkarek czyniących największe postępy.

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.