powiatwegrowski.pl - Strona główna

Konferencja prasowa Marszałek Senatu RP Marii Koc

Drukuj
(galeria: 1)

4 października b.r. na Rynku Mariackim w Węgrowie odbyła się konferencja  prasowa Marszałek Senatu RP Marii Koc podsumowująca wykorzystanie środków rządowych na terenie powiatu węgrowskiego w ciągu ostatnich kilku lat.

W spotkaniu z mediami udział wzięli: Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Anna Kaszuba, Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Maciej Górski, Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Wicestarosta Marek Renik, wójtowie i burmistrzowie z terenu powiatu  węgrowskiego wraz z pracownikami urzędów a także radni gminni i miejscy.

Marszałek Senatu Maria Koc podziękowała wszystkim samorządom, które przyczyniają się do rozwoju naszego regionu, poprzez sięganie po środki rządowe. Słowa uznania skierowała zarówno do przedstawicieli powiatu, miast i gmin z naszego regionu a także do pracowników bezpośrednio odpowiadających za składanie wniosków. Konferencję poświęcono omówieniu inwestycji zrealizowanych na terenie powiatu węgrowskiego w ramach Funduszu Dróg Samorządowych oraz programów Maluch +, Senior + czy OSA.

W imieniu samorządowców głos zabrali: Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela i Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski.

Starosta Ewa Besztak podziękowała Pani Marszałek za wsparcie, jakie udziela samorządom w sięganiu po środki rządowe, a także za osobiste zaangażowanie w realizację wielu inwestycji takich jak np. budowa strażnicy w Węgrowie, nowej siedziby Urzędu Skarbowego czy pomoc w pozyskaniu środków finansowych na zakupu budynku Gimnazjum Gminy Liw z przeznaczeniem na  stworzenie tam powiatowego centrum wsparcia osób niepełnosprawnych.

Na inwestycje w powiecie węgrowskim w latach 2015-2019 z budżetu państwa samorządy pozyskały kwotę 122 mln zł.

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.