Konferencja pn. „Współpraca sektora publicznego z organizacjami non – profit szansą regionalnego rozwoju społecznego”

18 września 2015 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie odbyła się konferencja pod patronatem Członka Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbiety Lanc oraz Starosty Węgrowskiego Krzysztofa Fedorczyka pn. „Współpraca sektora publicznego z organizacjami non – profit szansą regionalnego rozwoju społecznego”. Rozpoczynając spotkanie Starosta Węgrowski przywitał prelegentów i zgromadzonych gości oraz zainaugurował wspólne działania dotyczące funkcjonowania Uniwersytetu Otwartego Powiatu Węgrowskiego oraz projektu przygotowania monografii powiatu węgrowskiego i ziemi liwskiej. Natomiast Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc mówiła na temat współpracy jednostek sektora finansów publicznych z organizacjami non – profit oraz możliwości pozyskiwania środków na funkcjonowanie organizacji non – profit. Podczas konferencji Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Powiatu Węgrowskiego Małgorzata Januszewska przedstawiła działanie stowarzyszenia, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Jadwiga Snopkiewicz przedstawiła założenie projektowe w aspekcie wsparcia dla osób niepełnosprawnych, Doktor Mirosław Roguski przybliżył projekt utworzenia i program działalności Uniwersytetu Otwartego Powiatu Węgrowskiego. Referat nt. "Utracone Dziedzictwo" przedstawili: dr Andrzej Nowik i dr Mirosław Roguski przybliżając harmonogram prac związanych z pozyskiwaniem materiałów źródłowych do planowanej publikacji.