Konferencja – Krajowy Fundusz Szkoleniowy

Konferencja – Krajowy Fundusz Szkoleniowy

Konferencja – Krajowy Fundusz Szkoleniowy (galeria: 1)

W dniu 29 kwietnia br. na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego  w Węgrowie odbyła się konferencja poświęcona nowemu instrumentowi wsparcia, jakim jest Krajowy Fundusz Szkoleniowy. Współorganizatorami spotkania był Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie Filia w Siedlcach i Powiatowy Urząd Pracy w Węgrowie. Spotkanie otworzyła Pani Anna Wieczorek Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Węgrowie, witając uczestników spotkania i zapraszając pracodawców do skorzystania ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Konferencję prowadził Pan Paweł Trojanowski Kierownik Zespołu ds. Regionalnej Polityki Rynku Pracy i EFS  w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Warszawie Filia w Siedlcach. Pani Halina Ulińska Wicestarosta Węgrowski w swoim wystąpieniu nawiązała jak ważne jest  podnoszenie kwalifikacji i umiejętności zawodowych pracowników. Zwróciła również uwagę na zmieniające się potrzeby rynku pracy i dobór odpowiednich kierunków kształcenia wśród młodzieży. Wystąpienia tematyczne rozpoczął Pan Piotr Karaś Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie Filia w Siedlcach, wprowadzając zebranych w zakres tematyczny oraz podkreślając jak znacząca jest to zmiana pomocy dla pracodawców. Konferencja miała na celu przedstawienie nowej formy wsparcia dla pracodawców i ich pracowników, w tym zasad oraz warunków przyznawania środków finansowych z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na finansowanie kształcenia ustawicznego osób pracujących, dlatego w spotkaniu uczestniczyli przedsiębiorcy i samorządowcy  z terenu powiatu węgrowskiego. Ważnymi tematami poruszonymi na spotkaniu było omówienie pomocy dla pracodawców i przedsiębiorców jakie daje Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Obecni na spotkaniu mieli również możliwość zapoznania się z głównymi założeniami Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014 – 20120 oraz projektami realizowanymi przez Państwową Inspekcję Pracy.

Konferencja – Krajowy Fundusz Szkoleniowy (galeria: 2)
Konferencja – Krajowy Fundusz Szkoleniowy (galeria: 3)