powiatwegrowski.pl - Strona główna

Konferencja BTW i PCPR

Drukuj
Gości powitały Jadwiga Snopkiewicz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Monika  Wrzosek-Tulwin Prezes Fundacji By The Way (galeria: 1)

„Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi” to tytuł konferencji, która odbyła się 10 października 2017 r. w Węgrowskim Ośrodku Kultury. Organizatorami była Fundacja „By The Way” i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie.

Wydarzenie zgromadziło lokalne środowisko zajmujące się wspieraniem osób z zaburzeniami psychicznymi. Gości powitały Jadwiga Snopkiewicz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Monika  Wrzosek-Tulwin Prezes Fundacji By The Way.

Uczestnicy mogli wysłuchać prelekcji dr Marioli Steckiej dotyczącej „Kondycji psychicznej Polaków” i dr Anny Pańczak na temat „Budowania oparcia społecznego dla osób z zaburzeniami psychicznymi”.

Samorząd Powiatu Węgrowskiego reprezentowali Wicestarosta Halina Ulińska, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Lidia Siuchta i Paweł Marchela, Członek Zarządu Powiatu Włodzimierz Miszczak oraz Radna Powiatowa Ewa Besztak.

Podczas swojego wystąpienia Wicestarosta Halina Ulińska podziękowała wszystkim placówkom oświatowym działającym na rzecz osób z zaburzeniami za okazywane przez nich  duże zaangażowanie i wsparcie dla podopiecznych. Podkreślała także, że ochrona zdrowia to nie tylko leczenie ale również profilaktyka – tak ważna w działalności ośrodków.

W drugiej części spotkania uczestnicy mogli obejrzeć spektakl w reżyserii Natalii Murawskiej pod tytułem „Portrety beznadziejne”.

Wystąpienie Wicestarosty Haliny Ulińskiej (galeria: 2)
Uczestnicy wysłuchali prelekcji dr Marili Steckiej i dr Anny Pańczak (galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.