Koncert z okazji 105. rocznicy odzyskania niepodległości

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Koncert z okazji 105. rocznicy odzyskania niepodległości

Drukuj
(galeria: 1)

10 listopada w Centrum Dialogu Kultur w Węgrowie odbył się wyjątkowy koncert patriotyczny zatytułowany "Droga do wolności" w wykonaniu młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Węgrowie.

W wydarzeniu udział wzięli: Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Wicestarosta Marek Renik, Ks. kan. dr Romuald Kosk, Ks. dr Mariusz Szymanik, Dyrektor CDK w Węgrowie Pan Marek Sobisz a także kierownictwo placówki: Pani Dyrektor Ewa Dmowska i Pani Dyrektor Iwona Bednarczyk oraz delegacja młodzieży wraz z opiekunami.  

Niezapomniany patriotyczny montaż słowno-muzyczny ukazujący radość i dumę z wolnej i niepodległej Ojczyzny przedstawiła młodzież I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Węgrowie pod kierownictwem Pani Aldony Marcinowskiej i Pani Katarzyny Jurkowskiej.

Artyści zaprezentowali niezwykle wzruszający koncert, prezentując utwory, które w trudnych momentach naszej historii krzewiły ducha polskości i przyczyniły się do zachowania tożsamości narodowej w czasach niewoli. Wśród utworów nie zabrakło znanych pieśni legionowych a także wierszy patriotycznych.

Wzruszająco, z zaangażowaniem i talentem utwory wyśpiewali, wyrecytowali i zagrali: Nel Matusik, Bartosz Tchórzewski, Mateusz Skiwierczyński, Piotr Jurczak, Klaudia Świętochowska, Karolina Kosyła, Zuzanna Janiuk, Anastazja Żołnierzak, Bartosz Solka, Maria Rychlik, Dominika Składanowska, Karolina Kosyła, Julia Siwiecka. Koncert prowadzili Nel Matusik i Bartosz Tchórzewski.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W listopadzie 1918 roku, po 123 latach nieobecności na mapach politycznych Europy Polska odzyskała niepodległość. Stało się to głównie dzięki wytrwałości i ofiarności aktywnej części polskiego społeczeństwa, które w okresie niewoli przekazywało koolejnym pokoleniom przywiązanie do języka i kultury narodowej.

 

 

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)
(galeria: 13)
(galeria: 14)
(galeria: 15)
(galeria: 16)
(galeria: 17)
(galeria: 18)
(galeria: 19)
(galeria: 20)
(galeria: 21)
(galeria: 22)
(galeria: 23)
(galeria: 24)
(galeria: 25)
(galeria: 26)
(galeria: 27)
(galeria: 28)
(galeria: 29)
(galeria: 30)
(galeria: 31)
(galeria: 32)
(galeria: 33)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.