Koncert w wykonaniu Chóru, Baletu, Solistów i Orkiestry Symfonicznej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

14 czerwca w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie odbył się znakomity koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Chóru, Baletu, Solistów oraz Orkiestry Symfonicznej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego pod dyrekcją Komandora Podporucznika Jarosława Rywalskiego. Koncert został zorganizowany przez Senator RP Marię Koc i Starostę Ewę Besztak.

Artyści zaprezentowali bogaty program artystyczny w oparciu o najpiękniejsze pieśni i piosenki żołnierskie. Widzowie zostali poprowadzeni muzyczną drogą historii począwszy od 1914 roku do czasów współczesnych. W repertuarze znalazły się utwory patriotyczne i estradowe w tym m.in.: wiązanki pieśni legionowych, i Pierwsza Kadrowa, Marsz Pierwszej Brygady, Komendancie Nasz, Maki, Serce w plecaku, Róża i bez czy Sen o Victorii. Zgromadzona publiczność ze wzruszeniem słuchała pięknych żołnierskich melodii a cały koncert  był wspaniałą lekcją patriotyzmu opowiedzianą muzyką, tańcem i śpiewem. Na zakończenie wszyscy artyści wspólnie wykonali wzruszający utwór „Jak Białe Orły” a publiczność długo dziękowała Zespołowi gromkimi brawami.

W wydarzeniu udział wzięli: Senator RP Maria Koc, Poseł na Sejm Maciej Górski, Dyrektor Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego Komandor Podporucznik Jarosław Rywalski, Przewodniczący Rady Powiatu Leszek Redosz, Wicestarosta Marek Renik, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Anna Kaszuba, Radny Rady Powiatu Łukasz Komorowski, Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski, Wójt Gminy Stoczek Zbigniew Kłusek, Dyrektor ZSP im. J. Kochanowskiego w Węgrowie Jacek Nowotniak, a także licznie zgromadzona publiczność.

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wosjak Polskiego jest największa instytucją artystyczną w Wojsku Polskim realizującą szeroki wachlarz zadań artystycznych mających na celu kształtowanie postaw patriotycznych, edukacyjnych i wychowawczych.