Koncepcja budowy nowej siedziby Urzędu Skarbowego w Węgrowie

Koncepcja budowy nowej siedziby Urzędu Skarbowego w Węgrowie

Dnia, 23 września b.r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie odbyła się konferencja prasowa poświęcona budowie nowej siedziby Urzędu Skarbowego w Węgrowie.

W spotkaniu uczestniczyli: Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Maciej Górski, Wicestarosta Marek Renik, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Onaszkiewicz, Członek Zarządu Powiatu Tadeusz Kot, Radny Powiatu Łukasz Komorowski, Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela, Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski, Wójt Gminy Liw Bogusław Szymański, Wójt Gminy Stoczek Zbigniew Kłusek, Wójt Gminy Wierzbno Emil Wąsowski, Naczelnik Urzędu Skarbowego w Węgrowie Edyta Bardadyn, Proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Węgrowie ks. Paweł Szwedo, pracownicy US i zaproszeni goście.

O przygotowaniach do budowy nowego budynku Urzędu Skarbowego w Węgrowie, który będzie się mieścił przy ul. Kościuszki 10, opowiedziała zabranym Naczelnik US Edyta Bardadyn przedstawiając nową koncepcję i najważniejsze założenia inwestycji.

Dotychczasowa siedziba Urzędu Skarbowego w Węgrowie mieści się przy ul. Kościelnej, w zabytkowym budynku dawnego klasztoru Bartoszków. Obiekt jest w bardzo złym stanie technicznym, dodatkowo nie spełnia współczesnych standardów do pełnienia funkcji publicznej pod względem np. sali obsługi klienta w tym obsługi osób niepełnosprawnych.

Budowa ma ruszyć w przyszłym roku, potrwa od 2 do 4 lat.