Komenda Hufca ZHP „Dolina Liwca” im. hm Edmunda Zarzyckiego w Węgrowie ma sztandar

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Komenda Hufca ZHP „Dolina Liwca” im. hm Edmunda Zarzyckiego w Węgrowie ma sztandar

Drukuj
Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska w imieniu samorządu powiatowego przybija grawerowany gwóźdź do drzewca sztandaru ZHP (galeria: 1)

W niedzielę 27 września 2015 r. odbyła się uroczystość poświęcenia i wręczenia sztandaru Komendzie Hufca ZHP "Dolina Liwca" im. hm Edmunda Zarzyckiego w Węgrowie. Uroczystość była poprzedzona Mszą Św. w Bazylice Mniejszej  w Węgrowie. Uroczyste nadanie sztandaru i zakończenie II Zlotu ZHP Tropem Wolności odbyło się na Rynku Mariackim w Węgrowie. Patronat honorowy nad uroczystością objęli Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk i Burmistrz Węgrowa Krzysztof Wyszogrodzki. Z ramienia Samorządu Powiatu Węgrowskiego w uroczystości wzięli udział: Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska oraz  Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego Lidia Siuchta i Paweł Marchela. Pamiątkowy gwóźdź na drzewcu sztandaru w imieniu Samorządu Powiatu Węgrowskiego wbiła Wicestarosta Halina Ulińska, która w czasie swojego wystąpienia przypomniała wspaniałą postać Edmunda Zarzyckiego- instruktora ZHP, oficera Armii Krajowej, bohatera, patrona Hufca ZHP w Węgrowie. Podkreśliła wielkie zaangażowanie harcerzy w przygotowanie uroczystości dedykując im fragmenty wiersza pt. „Sztandar" Juliana Tuwima. Delegacja Samorządu Powiatu Węgrowskiego złożyła kwiaty przed tablicą upamiętniającą hm. Edmunda Zarzyckiego przy Rondzie im. hm. Edmunda Zarzyckiego w Węgrowie.

Warta harcerzy przy fotografii patrona Hufca ZHP Węgrów hm Edmunda Zarzyckiego (galeria: 2)
Prezentacja sztandaru przed władzami powiatu, miasta i zaproszonymi gośćmi (galeria: 3)
Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska gratuluje harcerzom inicjatywy i działań związanych z nadaniem sztandaru (galeria: 4)
Nagrody konkursowe wręczali Wicestarosta Halina Ulinska i Burmistrz Węgrowa Krzysztof Wyszogrodzki (galeria: 5)
Harcerze i indtruktorzy ZHP z władzami powiatu i miasta (galeria: 6)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.