Kolejne spotkanie w sprawie obchodów 160. rocznicy powstania styczniowego

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Kolejne spotkanie w sprawie obchodów 160. rocznicy powstania styczniowego

Drukuj
(galeria: 1)

21 października w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie odbyło się kolejne już spotkanie dotyczące organizacji obchodów 160. rocznicy powstania styczniowego. Podczas rozmów dyskutowano o przygotowanych wstępnych propozycjach wydarzeń. W planach są m.in.: uroczysta sesja Rady Powiatu, plenerowe rekonstrukcje historyczne, wystawy ale także wydarzenia skierowane do społeczności uczniowskich.

Do końca roku ma zostać opublikowane kalendarium zawierające szczegółowe informacje dotyczące planowanych w 2023 roku imprez i wydarzeń upamiętniających 160. rocznicę powstania styczniowego, które odbędą się na terenie powiatu węgrowskiego.

Uczestnicząca w spotkaniu Senator RP Maria Koc przypomniała o możliwości składania wniosków na dofinansowanie wydarzeń w ramach Programu Dotacyjnego ogłoszonego przez Biuro Programu „Niepodległa”. Wnioski należy składać poprzez formularz w systemie Witkac.pl. w nieprzekraczalnym terminie do dnia 4 listopada 2022 roku do godziny 15.59.

Program Dotacyjny „Powstanie Styczniowe 1863-1864” jest częścią obchodów 160. rocznicy Powstania Styczniowego. Ze środków nowego programu dotacyjnego będą wspierane projekty włączające społeczności lokalne w obchody tej rocznicy. Inicjatywy te powinny przyczyniać się do popularyzacji wiedzy na temat organizacji, przebiegu oraz skutków Powstania Styczniowego w kontekście budowania nowoczesnej tożsamości narodowej, politycznej i kulturowej. W programie można wnioskować o dofinansowanie od 10 000 zł do 80 000 złotych (poziom dofinansowanie do 85% całego budżetu zadania). Termin rozpoczęcia i zakończenia realizacji zadań ustalony został od 01.01.2023 r. do 20.11.2023 r.

O dofinansowanie w ramach programu mogą się ubiegać:

  1. samorządowe instytucje kultury (z wyłączeniem instytucji współprowadzonych wpisanych w rejestrze instytucji kultury, dla których organizatorem jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz instytucji współprowadzonych wpisanych w rejestrze organizatorów samorządowych);
  2. organizacje pozarządowe.

Przy ocenie wniosków preferowane będą zadania, w przypadku których wnioskodawcy zadeklarują podjęcie współpracy z co najmniej jednym ze wskazanych niżej podmiotów:

  1. archiwa państwowe;
  2. przedszkola, szkoły i inne instytucje oświatowo-wychowawcze;
  3. uczelnie w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce;
  4. instytucje kultury;
  5. organizacje pozarządowe;
  6. kościoły i związki wyznaniowe oraz ich osoby prawne;
  7. podmioty prowadzące działalność gospodarczą;
  8. Instytut Pamięci Narodowej i jego oddziały.
(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.