Kolejna premiera w wykonaniu Teatru Amatorskiego w Węgrowie

Kolejna premiera w wykonaniu Teatru Amatorskiego w Węgrowie

Wicestarosta Halina Ulińska wręcza upominki dla aktorów. (galeria: 1)

22 czerwca b.r. w sali widowiskowej Węgrowskiego Ośrodka Kultury Teatr Amatorski w Węgrowie wystawił kolejną premierę. Tym razem artyści sięgnęli po ambitny repertuar Stanisława Mrożka.

„Męczeństwo Piotra Ohey’a” jest farsą, a raczej tragifarsą o surrealistycznym śnie bezrobotnego człowieka. Ten sen jest odzwierciedleniem jego podświadomych lęków, frustracji, przemyśleń na temat otaczającej go codzienności.

Przedstawienie wyreżyserował Sebastian Gontarz. W obsadzie wystąpili: Piotr Ohey – Kamil Frączek, Ohey’owa – Natalia Ryczkowska, Jaś Ohey – Adrian Boguszewski, Ohey’a – Olga Głuchowska, Urzędnik – Natalia Osipiak, Poborca – Sylwia Zielińska, Naukowiec – Maksymilian Sulich, Szef Trupy – Katarzyna Dul, Głos Nauczyciela – Henryk Kalata, Sekretarz – Natalia Michałowska, Stary Myśliwy – Mikołaj Kasprowicz.

W bardzo udanej premierze większość występujących aktorów miała swój debiut, co brawami doceniała zachwycona publiczność.

Wicestarosta Halina Ulińska podziękowała reżyserowi i aktorom tak doskonale przygotowanego przedstawienia. Podkreśliła, że Teatr Amatorski bardzo się rozwija. Pasja, talent i umiejętności aktorskie występujących były godne podziwu. Przekazując życzenia dalszych wspaniałych pomysłów na kolejne przedstawienia teatralne, wręczyła aktorom upominki promocyjne Powiatu Węgrowskiego.