Jubileusz 70-lecia Biblioteki Pedagogicznej w Węgrowie

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Jubileusz 70-lecia Biblioteki Pedagogicznej w Węgrowie

Drukuj
(galeria: 1)

Starosta Węgrowski Ewa Besztak i Wicestarosta Marek Renik odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną w Węgrowie składając na ręce Pani kierownik Bożeny Kosiorek życzenia z okazji jubileuszu 70-lecia istnienia placówki.

W imieniu społeczności powiatowej Starostowie przekazali pracownikom gratulacje i wyrazy uznania za profesjonalizm i zaangażowanie, za tworzenie przez lata pozytywnego wizerunku biblioteki, która wychowała wiele pokoleń czytelników. W ramach prezentu biblioteka otrzymała zestaw książek, które zasilą jej bogaty księgozbiór.

Biblioteka Pedagogiczna w Węgrowie jest jedną z pięciu filii (obok Sokołowa Podlaskiego, Mińska Mazowieckiego, Garwolina i Łosic) Biblioteki Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach.

Historia Biblioteki Pedagogicznej w Węgrowie sięga okresu przedwojennego. Na początku lat trzydziestych nauczyciel Władysław Okulus i pracownik starostwa Oleszczuk założyli czytelnię i bibliotekę przy ulicy Piwnej. W czytelni znajdowało się około 30 tytułów czasopism do korzystania na miejscu. Książki wypożyczano do domu za miesięczną opłatą 1,50 zł. W zamyśle organizatorów miała to być placówka oświatowo-kulturalna. Po wojnie część księgozbioru została przekazana do Inspektoratu Szkolnego co było później zaczątkiem Biblioteki Pedagogicznej w Węgrowie. Początki istnienia biblioteki datuje się na 1953 rok, w którym to placówka otrzymała nazwę Pedagogiczna Biblioteka Powiatowa. Najstarsze dokumenty dotyczące istnienia pochodzą również z 1953 roku.

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.