Jubileusz 500-lecia Parafii Sadowne

Jubileusz 500-lecia Parafii Sadowne

15 września br. na placu targowym za kościołem parafialnym w Sadownem, odbył się Jubileusz 500-lecia Parafii Sadowne.

Wydarzenie rozpoczęło się mszą świętą pod przewodnictwem Biskupa Drohiczyńskiego ks. dr Piotra Sawczuka, po której przystąpiono do przemówień okolicznościowych

Kolejnym elementem wydarzenia były występy artystyczne. Na scenie można było zobaczyć:

• Zespół Śpiewczy Sadowianki,
  • Strabella Moja Mała Ojczyzna - KGW Strabla,
  • Duet Dawid i Zbigniew Derewońko - Koncert Poezji Śpiewanej "Różne odcienie życia",
  • Aktywni - Klub Seniora z Kalnicy,
  • Zespół Tańca Ludowego Orkan

O godzinie 17:00, odbyło się Narodowe Czytanie, a wydarzenie zakończył DJ Samsel.

Zarząd Powiatu Węgrowskiego reprezentował Wicestarosta Węgrowski Marek Renik.