Jubileusz 45-lecia Przedszkola Nr 2 „Pod Słoneczkiem” w Węgrowie

Jubileusz 45-lecia Przedszkola Nr 2 „Pod Słoneczkiem” w Węgrowie

14 czerwca 2023 roku Przedszkole  Nr 2 „Pod Słoneczkiem” w Węgrowie obchodziło jubileusz 45-lecia swojej działalności. Podczas wydarzenia Samorząd Powiatu Węgrowskiego reprezentował Przewodniczący Rady Powiatu Leszek Redosz. Gratulację oraz życzenia przekazała Sylwia Rybak, Zastępca Naczelnika Wydziału Oświaty Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Węgrowie.

Uroczystość związana z jubileuszem rozpoczęła się Mszą Św. sprawowaną przez Jego Ekscelencję Bp Tadeusza Pikusa, w której udział wzięła cała społeczność przedszkola oraz zaproszeni goście, a następnie kontynuowana była w Węgrowskim Ośrodku Kultury.

W radosnym świętowaniu udział wzięli, m. in: Senator RP - Maria Koc, ks. Bp Tadeusz Pikus, Burmistrz Miasta Węgrowa - Paweł Marchela, Zastępca Burmistrza Miasta Węgrowa - Halina Ulińska, Przewodnicząca Rady Miejskiej Węgrowa - Beata Gashi, radni miasta Węgrowa, przedstawiciele Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie.

To niezwykłe wydarzenie swoją obecnością uświetnili również dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek oświatowych, pracownicy Urzędu Miejskiego w Węgrowie, przedstawiciele związków zawodowych oraz emerytowani pracownicy przedszkola.

Wspólnie z zaproszonymi gośćmi świętowali także nauczyciele i pracownicy przedszkola, dzieci i ich rodzice.

Podczas uroczystości została przedstawiona wieloletnia historia placówki. Nie zabrakło też odniesień do teraźniejszości. Wszystko było przeplatane bogatym programem artystycznym w wykonaniu przedszkolaków. Dzieci pięknie śpiewały i tańczyły, a blasku dodawały im kolorowe, specjalnie na tę uroczystość przygotowane stroje. Publiczność nagradzała wszystkich gromkimi brawami, co małym artystom sprawiło wiele radości.

Po występach dzieci nadszedł czas na podziękowania i życzenia.  Głos zabierali zaproszeni goście gratulując jubileuszu i widocznych sukcesów.