Jubileusz 100-lecia OSP w Grygrowie

Jubileusz 100-lecia OSP w Grygrowie

Wystąpienie Starosty Węgrowskiego Krzysztofa Fedorczyka (galeria: 1)

100-lecie swojego istnienia świętowała Ochotnicza Straż Pożarna w Grygrowie. Uroczystości, które odbyły się w dniu 18 sierpnia 2018 r..poprzedziła Msza św. Jubileuszowo – Dziękczynna w kaplicy w Hucie Gruszczyno, po zakończeniu której zebrani w asyście pocztów sztandarowych i  Miejskiej Orkiestry Dętej z Sokołowa Podlaskiego przemaszerowali na plac przy OSP. Na obchody tak doniosłego jubileuszu przybyło wielu gości m.in. Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk wraz z Członkami Zarządu Powiatu Węgrowskiego: Andrzejem Kruszewskim i Pawłem Stelmachem, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie Jarosław Soszyński, Komendant Komisariatu Policji w Łochowie Marcin Sylwestrzak, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Michał Postek, Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Wyszogrodzki, Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP Ryszard Gajewski, Ks. Marek Sidoruk oraz były proboszcz Ks. Kazimierz Siekierko. W trakcie uroczystości odsłonięto tablice pamiątkowe. Tablica na kaplicy w Hucie Gruszczyno została odsłonięta i poświęcona przez proboszcza Parafii w Starejwsi. Natomiast tablicę na budynku strażnicy odsłonili: Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego ZOSP Andrzej Wyszogrodzki, Wójt Gminy Stoczek Mieczysław Wójcik i Prezes OSP Grygrów Tadeusz Cichocki. Na uczczenie jubileuszu 100-lecia sztandar OSP w Grygrowie otrzymał odznaczenie złotym znakiem związku OSP RP. Za zasługi dla pożarnictwa druhom wręczono złote, srebrne i brązowe medale a także odznaki „ Wzorowy Strażak”. Starosta Krzysztof Fedorczyk podczas swojego wystąpienia pogratulował jednostce OSP w Grygrowie tak pięknego jubileuszu, wyraził uznanie dla wzorowej służby oraz życzył wszystkim Druhom i Druhnom pomyślności i wytrwałości w udzielaniu pomocy potrzebującym.

Foto: WBR