Jeden dzień więcej dla siatkówki

Jeden dzień więcej dla siatkówki

Rozpoczęcie turnieju (galeria: 1)

29 lutego 2016 r. w całej Europie odbyła się akcja Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej „One Day More 4 Volleyball („Jeden Dzień Więcej dla Siatkówki"), by jak najszerzej promować siatkówkę jako sport dla każdego. Siatkarskie Ośrodki Szkolne postanowiły włączyć się do udziału w tym wydarzeniu. Akcja polegała na zorganizowaniu w całej Europie jak największej ilości meczów siatkówki w tym szczególnym, bo wypadającym tylko raz na cztery lata dniu - 29 lutego. Utworzona 18 marca 2015 r. Akademia Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Powiecie Węgrowskim oraz Siatkarski Ośrodek Szkolny w II Liceum Ogólnokształcącym w Węgrowie przyjęły to wyzwanie. Otwarcie turnieju odbyło się w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie. List Prezydenta Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej Aleksandara Boricića do wszystkich Narodowych Federacji Siatkarskich w Europie, aby ten dodatkowy dzień w roku przeznaczyć na organizację dodatkowych meczy piłki siatkowej, odczytała Wicestarosta Halina Ulińska, która podkreśliła w swoim wystąpieniu działania Samorządu Powiatu Węgrowskiego dla rozwoju tej dyscypliny sportu. Na otwarcie turnieju przybył  V-ce Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk oraz Szef Szkolenia Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Zbigniew Krzyżanowski.

Mecze rozegrały zespoły w kategorii – szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne oraz w kategorii Open (w tym Zespół Powiatowo-Miejski Nike Węgrów). Na turnieju był znany komentator sportowy TVN Sergiusz Ryczel. Wszystkie mecze były rozgrywane w zdrowej rywalizacji i fair play.

Foto: Janusz Baum

Do uczestników turnieju słowa skierował V-ce Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk. Obok Wicestarosta Halina Ulińska, redaktor Sergiusz Ryczel i dyr. ZSP Janusz Baum (galeria: 2)
Wicestarosta Halina Ulińska odczytała List Prezydenta Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej Aleksandara Boricića (galeria: 3)
Mecz w trakcie turnieju (galeria: 4)