Jan Dobrogost Krasiński - rycerz króla Jana III Sobieskiego

Jan Dobrogost Krasiński - rycerz króla Jana III Sobieskiego

22 sierpnia w Parku Miejskim im. Armii Krajowej w Węgrowie odbyło się widowisko historyczne Węgrów Barok Festiwal "Jan Dobrogost Krasiński - rycerz króla Jana III Sobieskiego" zorganizowane przez Stowarzyszenie Klasztor Węgrów - Centrum Dialogu Kultur oraz Parafię Rzymskokatolicką św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy. Patronat Honorowy nad wydarzeniem sprawowała Maria Koc Senator RP.

Węgrów Barok Festiwal rozpoczą się paradą wojsk Rzeczypospolitej ulicami Węgrowa aż do Parku Miejskiego przy Klasztorze. Następnie odbyła się Msza święta z udziałem rekonstruktorów: Jana III Sobieskiego oraz Marysieńki. Po Mszy św. rekonstruktorzy zaprezentowali widowisko historyczne. Organizatorzy zaplanowali także warsztaty plastyczne oraz kulinarne, a na scenie odbyły się ciekawe koncerty: Kameralnej Orkiestry Akordeonowej "Arti Sentemo" oraz Orkiestry Sinfonia Viva.

Samorząd Powiatu Węgrowskiego na tym wydarzeniu reprezentowała Starosta Węgrowski Ewa Besztak.