IV Przegląd Kolęd i Pastorałek w Węgrowie

powiatwegrowski.pl - Strona główna

IV Przegląd Kolęd i Pastorałek w Węgrowie

Drukuj
(galeria: 1)

„Światło, które daje moc” – pod takim hasłem, we wtorek, 28 stycznia, w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbył się IV Przegląd Kolęd i Pastorałek.

Przybyłych gości i uczestników przywitały: dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie Hanna Kasperowicz i dyrektor WOK Katarzyna Zabadała.

Samorząd Powiatu Węgrowskiego na tym wydarzeniu reprezentował Tadeusz Krupa - Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki.

Celem poświątecznego spotkania była m.in. prezentacja tradycyjnych kolęd i pastorałek, poszukiwanie nowych aranżacji i pomysłów twórczych, propagowanie wspólnego muzykowania i kreatywności dzieci oraz dorosłych, a także promocja oraz wzmacnianie tradycji wspólnego śpiewania kolęd.

Podczas przeglądu zaprezentowały się dzieci i młodzież z całego powiatu węgrowskiego, w tym z Gminnego Przedszkola w Stoczku, Przedszkola Nr 3 w Węgrowie, Katolickiego Przedszkola św. Antoniego w Węgrowie, Gminnego Przedszkola w Miedznie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Korytnicy, Szkoły Podstawowej w Miedznie, Sokołowskiego Ośrodka Kultury – Studio Piosenki Anny Osmakowicz, Samorządowej Szkoły Podstawowej w Starejwsi, Szkoły Podstawowej w Pniewniku, Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łochowie, Szkoły Podstawowej w Sewerynowie, Zespołu Oświatowego w Nowej Wsi, Szkoły Podstawowej w Sadownem, Samorządowej Szkoły Podstawowej w Liwie, Szkoły Podstawowej w Stoczku, Szkoły Podstawowej Nr 2 w Węgrowie,  a także Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego „JAWOREK” w Jaworku. Na uroczystości obecni byli również absolwenci SOSW w Węgrowie, którzy tym razem mieli okazję poznać kuluary Węgrowskiego Ośrodka Kultury i sprawdzić swoje umiejętności organizacyjne.  

Na gości i uczestników wydarzenia czekał poczęstunek i niespodzianka w postaci roztańczonego Aniołka, który w przerwie między występami zachęcał do wspólnej zabawy i tańców w rytm zumby. Tego dnia nie było przegranych. Wszystkim uczestnikom IV Przeglądu Kolęd i Pastorałek zostały wręczone dyplomy i nagrody rzeczowe, dodatkowo każda placówka otrzymała też pamiątkowe statuetki.

Organizatorem spotkania był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgrowie.

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)
(galeria: 13)
(galeria: 14)
(galeria: 15)
(galeria: 16)
(galeria: 17)
(galeria: 18)
(galeria: 19)
(galeria: 20)
(galeria: 21)
(galeria: 22)
(galeria: 23)
(galeria: 24)
(galeria: 25)
(galeria: 26)
(galeria: 27)
(galeria: 28)
(galeria: 29)
(galeria: 30)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.