powiatwegrowski.pl - Strona główna

IV Kongres Sołtysów Powiatu Węgrowskiego

Drukuj
(galeria: 1)

Już po raz czwarty na terenie powiatu węgrowskiego zorganizowany został Kongres Sołtysów. W tym roku wydarzenie odbyło się 6 marca w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie, i jak zwykle zgromadziło liczne środowisko sołtysów oraz osób związanych z wsią z terenu całego powiatu węgrowskiego. Elementem szczególnym wydarzenia było uhonorowanie przez Starostę Węgrowskiego Ewę Besztak długoletnich sołtysów pełniących swoją funkcję minimum przez cztery kadencje.

Wydarzenie rozpoczęło się od koncertu zespołu "Sadowianki". Folkowe utwory wykonane przez zespół doskonale wprowadziły uczestników w to wydarzenie. Później głos zabrała Starosta Węgrowski Ewa Besztak, która podziękowała wszystkim sołtysom za rolę jaką pełnią w swoich lokalnych społecznościach. Za to, że są liderami, którzy biorą na siebie ciężar krzewienia zaangażowania społecznego, ale również upamiętniania dawnych obyczajów.

Następnie krótką prelekcję wygłosiła pt. „Rola sołtysów w budowaniu i umacnianiu idei samorządności w gminach wiejskich. Refleksja na 30-lecie Samorządu Terytorialnego w Polsce” wygłosiła Senator RP Maria Koc.

Ważnym elementem tegorocznych obchodów było uhonorowanie pond 50-ciu sołtysów pełniących swoją funkcję minimum cztery kadencje. Sołtysi otrzymali pamiątkowe dyplomy, na których znalazły się słowa podziękowania i gratulacji od Starosty Ewy Besztak. Wręczenia dyplomów dokonali wójtowie gmin, z których pochodzili sołtysi oraz Starosta Węgrowski Ewa Besztak oraz Wicestarosta Węgrowski Marek Renik.

Z wsią nieodłącznie związana jest kuchnia regionalna, dlatego o poczęstunek zadbały Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z miejscowości: Jarnice, Żeleźniki i Tchórzowa. We współpracy z kucharkami ZSP im. Jana Kochanowskiego przygotowały bogaty bufet, na którym królowały m. in. pierogi.

Dzięki współpracy z ARiMR oraz KRUS-em, utworzone zostałe specjalne stoiska informacyjne dla uczestników spotkania. Swoje stoisko miała również Stowarzyszenie "SPONiA", która promowala akcję Kilometry Dobra. Na zakończenie wydarzenia wystąpił zespół muzyczny z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego.

W wydarzeniu z zaproszonych gości udział wzięli: Senator RP Maria Koc, Poseł na Sejm RP Maciej Górski, Anna Kaszuba - Kierownik Delegatury Wojewódzkiego Urzędu Mazowieckiego w Siedlcach, Joanna Bala - – dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Warszawie, Jerzy Derlicki - Nadleśniczy Nadleśnictwa Łochów, Artur Salach - Kierownik Powiatowego Biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Węgrowie, Adam Kowalczyk – Kierownik Biura Terenowego KRUS w Węgrowie, Sławomir Salach - Dyrektor Rejonowego Związku Spółek Wodnych w Węgrowie, Członkowie Zarządu Powiatu Węgrowskiego: Tadeusz Kot, Włodzimierz Miszczak oraz Artur Lis, Radni Powiatowi na czele z Przewodniczącym Rady Powiatu Węgrowskiego Leszkiem Redoszem, wójtowie i burmistrzowie, przewodniczący rad gminnych oraz radni gminni, Naczelnicy Wydziałów Starostwa Powiatowego w Węgrowie, Przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich z: Tchórzowej, Jarnic i Żeleźnik, Sołtysi z terenu powiatu węgrowskiego oraz media.

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)
(galeria: 13)
(galeria: 14)
(galeria: 15)
(galeria: 16)
(galeria: 17)
(galeria: 18)
(galeria: 19)
(galeria: 20)
(galeria: 21)
(galeria: 22)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.