IV Dożynkowy Festyn Parafialny w Grębkowie

IV Dożynkowy Festyn Parafialny w Grębkowie

Starosta Krzysztof Fedorczyk podziękował rolnikom za ich trudną i ciężką pracę. (galeria: 1)

W niedzielę, 27 sierpnia b.r. mieszkańcy gminy Grębków uczestniczyli w IV Dożynkowym Festynie Parafialnym.

Uroczystość poprzedziła dziękczynna msza św. za zebrane plony, następnie uczestnicy w korowodzie przemaszerowali na plac przed budynkiem plebani, gdzie ks. proboszcz Krzysztof Pawelec dokonał oficjalnego otwarcia festynu.

Samorząd Powiatu Węgrowskiego reprezentowali: Starosta Krzysztof Fedorczyk i Członkowie Zarządu Powiatu Andrzej Kruszewski i Włodzimierz Miszczak. Podczas swojego przemówienia Starosta pogratulował organizatorom i mieszkańcom kontynuowania tradycji wieńców dożynkowych a także podziękował rolnikom za ich trudną i ciężką pracę przy zbiorach plonów.

Podczas festynu zorganizowano szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych. Część artystyczną przygotowali uczniowie szkoły podstawowej z Trzebuczy.

Tradycyjnie Festyn zakończył Apel Jasnogórski.

Organizatorami była Parafia P.W. Św. Bartłomieja Ap. w Grębkowie i Gminnej Biblioteka Publicznej w Grębkowie.

Uroczysty przemarsz na plac przy plebani. (galeria: 2)
Występy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Trzebuczy (galeria: 4)
Wystąpienie Wójta Gminy Grębków Bogdana Dolińskiego (galeria: 6)