Informacje o dostępnych formach wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej w 2021r

Informacje o dostępnych formach wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej w 2021r

Powiatowy Urząd Pracy w Węgrowie informuje, że w dniu 26 kwietnia 2021r. weszło w życie Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 16 kwietnia 2021r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wsparcia uczestników obrotu gospodarczego poszkodowanych wskutek pandemii COVID-19 (Dz.U. poz. 713). Przywołany akt prawny wprowadza możliwość ubiegania się o dotację w wysokości do 5.000zł na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej.

Do dotacji uprawnieni są mikroprzedsiębiorcy i mali przedsiębiorcy po spełnieniu następujących warunków:

• przychód z działalności w rozumieniu przepisów podatkowych uzyskany w miesiącu poprzedzającym miesiąc złożenia wniosku był niższy co najmniej o 40% w stosunku do przychodu uzyskanego w miesiącu poprzednim lub analogicznym miesiącu roku poprzedniego lub w lutym 2020r. lub we wrześniu 2020r.,
  • prowadzona działalność nie była zawieszona na dzień 31 marca 2021r. oraz na dzień złożenia wniosku,
  • na dzień 31 marca 2021r. prowadzą działalność gospodarczą oznaczoną według Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD) 2007, jako rodzaj przeważającej działalności  w określonych, wymienionymi w Załączniku 1.

Jednocześnie przypominamy, że podmioty które nie aplikowały do tej pory o wsparcie finansowe w ramach tarczy antykryzysowej, do 10 czerwca 2021r. mogą złożyć wnioski na następujące formy wsparcia:

Szczegółowe zasady ubiegania się o pomoc finansową w ramach tarczy antykryzysowej dostępne są na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Węgrowie wegrow.praca.gov.pl.

Info: Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Węgrowie/Anna Wieczorek