powiatwegrowski.pl - Strona główna

Inauguracja obchodów 100. lecia Odzyskania Niepodległości

Drukuj
Wystąpienie Starosty Węgrowskiego Krzysztofa Fedorczyka (galeria: 1)

Starostwo Powiatowe w Węgrowie zainaugurowano obchody 100. lecia Odzyskania Niepodległości przypadające na 2018 rok.

W uroczystościach, które odbyły  się 10 listopada 2017r. udział wzięli: Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, Kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Marek Renik, przedstawiciele Samorządu Powiatu Węgrowskiego na czele ze Starostą Krzysztofem Fedorczykiem i Wicestarostą Haliną Ulińską, Członkowie Zarządu Powiatu Węgrowskiego i Radni Rady Powiatu, przedstawiciele gmin i miast z terenu powiatu, a także lokalnych instytucji i stowarzyszeń. Obchody rozpoczęła Masza Św. w Bazylice Mniejszej w Węgrowie pod przewodnictwem ks. Dziekana Leszka Gardzińskiego. Następnie uczestnicy w asyście pocztów sztandarowych przemaszerowali pod pomnik Józefa Piłsudskiego, gdzie złożono kwiaty.

Druga część uroczystości odbyła się w sali konferencyjnej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Starostwie Powiatowym w Węgrowie. Rozpoczęło je uroczyste odśpiewanie hymnu narodowego. Zebranych powitał Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk, podkreślając, jak ważna jest pamięć o wydarzeniach, które miały wpływ na losy naszej Ojczyzny. Starosta przedstawił program przyszłorocznych obchodów, które skupią się na czterech wybitnych postaciach „Ojcach Narodu”: Ignacym Janie Paderewskim, Józefie Piłsudskim, Romanie Dmowskim i Wincentym Witosie. Zapraszając wszystkich do wspólnego uczczenia Obchodów, podkreślając jedność i współpracę.

Głos zabrała także Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, która w swojej wypowiedzi mówiła o wolność jako jednej z najważniejszych wartości, które powinniśmy szczególnie cenić w naszym życiu.

W imieniu Wojewody Mazowieckiego słowa do zebranych skierował także Kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Marek Renik, który podziękował za zaproszenie do wspólnego uczczenia Obchodów.

Zebrani na uroczystości wysłuchali także referatu dr Mirosława Roguskiego, który przypomniał historię odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uroczystość zakończyła się wspólnym odśpiewaniem pieśni patriotycznej „Roty”.

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)
(galeria: 13)
(galeria: 14)
(galeria: 15)
(galeria: 16)
Wystąpienie Wicestarosty Haliny Ulińskiej (galeria: 17)
(galeria: 18)
(galeria: 19)
(galeria: 20)
(galeria: 21)
(galeria: 22)
(galeria: 23)
(galeria: 24)
(galeria: 25)
(galeria: 26)
(galeria: 27)
(galeria: 28)
(galeria: 29)
Wystąpienie Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Janiny Ewy Orzełowskiej (galeria: 30)
(galeria: 31)
(galeria: 32)
Referat na temat Odzyskania Niepodległości wygłosił dr Mirosław Roguski (galeria: 33)
(galeria: 34)
Wystąpienie Kierownika Kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Marka Renika (galeria: 35)
(galeria: 36)
(galeria: 37)
(galeria: 38)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.