III Targi Edukacyjne Powiatu Węgrowskiego

III Targi Edukacyjne Powiatu Węgrowskiego

15 marca w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie odbyły się III Targi Edukacyjne Powiatu Węgrowskiego, które w tym roku cieszyły się rekordową frekwencją zarówno wśród uczestników jak i wystawców.

Podjęcie ostatecznej decyzji o wyborze szkoły ponadpodstawowej jest dla ósmoklasistów i ich rodziców dużym i trudnym wyzwaniem, któremu towarzyszą emocje, pytania, wątpliwości i oczekiwania. Dlatego Samorząd Powiatu Węgrowskiego po raz trzeci wychodzi naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom organizując wspólnie ze szkołami ponadpodstawowymi z naszego Powiatu targi edukacyjne.

Uczestników Targów powitała Starosta Węgrowski Ewa Besztak, dziękując za przybycie odwiedzającym, a wystawcom za czynny udział w promowaniu potencjału oświatowego i gospodarczego powiatu węgrowskiego. Starosta podkreślała,  jak niezwykle ważny jest wybór dalszej szkoły oraz zaprosiła do zwiedzania przygotowanych punktów promocyjno - informacyjnych.

Zaproszenie na targi zostało skierowane do wszystkich szkół podstawowych z terenu naszego powiatu, a swoją ofertę edukacyjną zaprezentowały szkoły i placówki prowadzone przez Powiat Węgrowski: licea ogólnokształcące, technika i szkoły branżowe – zatem cały przekrój kształcenia ponadpodstawowego dla młodzieży. Istotnym elementem wydarzenia był także udział takich instytucji jak: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, Wojewódzki i Powiatowy Urząd Pracy, dzięki którym uczniowie mogli skorzystać z porad i konsultacji doradców zawodowych. Oprócz szkół i uczelni wyższych  w targach uczestniczyli także przedstawiciele służb mundurowych, instytucje publiczne i pracodawcy. Tak szeroki przekrój wystawców miał za zadanie pokazać młodzieży, jak ważna jest wiedza i różnorodne umiejętności, aby mierzyć się z wyzwaniami współczesnego świata.

Oprócz bogatej oferty wystawców, odwiedzający obejrzeli także część artystyczną i pokaz musztry wojskowej w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Ponadpostawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie.

Podczas eventu obecni byli m.in.: Pani Bożena Piesio – starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach, Pani Elżbieta Piotrowska – wizytator Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach, Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Wicestarosta Marek Renik, Przewodniczący Rady Powiatu Leszek Redosz, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Brygida Górniaczyk, Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela, Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Tadeusz Krupa, przedstawiciele służb mundurowych, dyrektorzy oraz przedstawiciele szkół i placówek z terenu powiatu węgrowskiego, uczelni wyższych, instytucji, firm i pracodawców a także media.

Podczas III Targów Edukacyjnych Powiatu Węgrowskiego zaprezentowały się następujace szkoły i placówki:

- Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie,

- I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Węgrowie,

- Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Łochowie,

- Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sadownem,

- Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Ostrówku,

- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Kornela Makuszyńskiego w Węgrowie,

- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Węgrowie.

Instytucje współpracujące:

- Komenda Powiatowa Policji w Węgrowie,

- Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie,

- Wojskowe Centrum Rekrutacji w Mińsku Mazowieckim,

- działający w ramach 5 Mazowieckiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej w Ciechanowie - 53 Batalion lekkiej piechoty z Siedlec,

- Wojewódzki Urząd Pracy w Siedlcach,

- Powiatowy Urząd Pracy w Węgrowie,

- Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Węgrowie.

Stoiska przygotowali także:

Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie,

- Uniwersytet w Siedlcach,

- Akademia Nauk Stosowanych  Mazovia w Siedlcach,

- Towarzystwo Wiedzy Powszechnej w Siedlcach,

- Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Siedlcach,

- Hufiec Pracy w Siedlcach,

- Cech Rzemiosł Różnych w Węgrowie

- firma Hochland z Węgrowa

- firma Addit z Węgrowa

- firma Meblomaster z Węgrowa

- firma Triol z Ostrówka.

Odwiedzający targi otrzymali bezpłatne informatory szkolne na rok 2024/2025 z ofertą edukacyjną szkół prowadzonych przez Powiat Węgrowski.

Informator szkolny na rok 2024/2025 w wersji on-line można oglądać pod poniższym linkiem: