powiatwegrowski.pl - Strona główna

III PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

Drukuj
(galeria: 1)

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgrowie był organizatorem III Przeglądu Kolęd i Pastorałek, który odbył się 17 stycznia 2019r. w Węgrowskim Ośrodku Kultury. Sala wypełniona po brzegi publicznością wysłuchała pięknych występów dzieci i młodzieży z terenu powiatu węgrowskiego. Przegląd dostarczył wszystkim niesamowitych emocji i wzruszeń. Publiczność z radością reagowała na każdy występ, oklaskując wykonawców gromkimi brawami. Gości powitała Dyrektor SOSzW w Węgrowie Hanna Kasperowicz a całe wydarzenie prowadził ks. Andrzej Falkowski, Proboszcz Parafii Ojca Pio w Węgrowie, który z ciągłym uśmiechem na twarzy zapowiadał i witał wykonawców. Przegląd rozpoczął występ podopiecznych i opiekunów Środowiskowego Domu Samopomocy w Miedznej. Stroje, muzyka, taniec i przede wszystkim gra aktorska wykonawców przeniosła wszystkich w magię Świąt Bożego Narodzenia. Po wzruszającym występie ŚDS-u, publiczność wysłuchała przepięknego wykonania kolęd i pastorałek m.in. Uciekali, Świeć gwiazdeczko, Pastuszek bosy, Mario czy ty wiesz i innych. Każde z nich przepełnione było dziecięcą radością, która udzielała się wszystkim obecnym. Niespodzianką był występ żywiołowego aniołka, w którego postać wcieliła się Instruktor Zumby Karolina Żołnierzak. Nagrody i statuetki dla wykonawców wręczali: Burmistrz Miasta Węgrowa Paweł Marchela, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Węgrowie Tadeusz Krupa, Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Węgrowie Izabela Ratyńska, Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Miedznej Longina Myszkowska, Prezes Stowarzyszenia SPONIA Gabriela Strąk i Wiceprezes Urszula Krasnodębska, Dyrektor Węgrowskiego Ośrodka Kultury Katarzyna Zabadała i członkowie Stowarzyszenia Szermierzy. Wystąpiły dzieci i młodzież z następujących placówek: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgrowie, Samorządowe Przedszkole w Liwie, Samorządowa Szkoła Podstawowa w Liwie, Samorządowa Szkoła Podstawowa w Starejwsi, Szkoła Podstawowa nr 1 w Węgrowie, Gminne Przedszkole w Stoczku, Zespół Oświatowy w Stoczku, Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące w Stoczku, Katolickie Przedszkole Św. Antoniego w Węgrowie, Samorządowe Przedszkole w Ruchnie, Samorządowa Szkoła Podstawowa w Ruchnie, Szkoła Podstawowa w Pniewniku, Przedszkole nr 1 w Węgrowie, Przedszkole nr 3 w Węgrowie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Węgrowie, Samorządowa Szkoła Podstawowa w Liwie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Korytnicy, Gminne Przedszkole w Miedznej, Szkoła Podstawowa w Miedznej, Gimnazjum w Miedznej. Przegląd zakończył występ nauczyciela Szkoły Podstawowej w Miedznej Pani Edyty Ryczkowskiej. Na zakończenie Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgrowie przygotował dla wszystkich słodki poczęstunek.

Wydarzenie odbyło się przy wsparciu: Wicemarszałek Senatu RP Marii Koc, Starostwa Powiatowego w Węgrowie, Miasta Węgrów i Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Autystycznym „SPONIA-Węgrów”.

Koncert otworzyli ks. Andrzej Falkowski - Proboszcz Parafii pw. Św. Ojca Pio w Węgrowie oraz Hanna Kasperowicz - dyrektor SOSzW w Węgrowie (galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)
(galeria: 13)
(galeria: 14)
(galeria: 15)
(galeria: 16)
(galeria: 17)
(galeria: 18)
(galeria: 19)
(galeria: 20)
(galeria: 21)
(galeria: 22)
(galeria: 23)
(galeria: 24)
(galeria: 25)
(galeria: 26)
(galeria: 27)
(galeria: 28)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.