II Powiatowe Forum Gospodarcze Powiatu Węgrowskiego

II Powiatowe Forum Gospodarcze Powiatu Węgrowskiego

Dnia 14 czerwca 2018 r. w sali widowiskowej Węgrowskiego Ośrodka Kultury odbyło się II Powiatowe Forum Gospodarcze zorganizowane przez Starostę Węgrowskiego i Powiatowy Urząd Pracy w Węgrowie.
Zebranych gości przywitał Starosta Krzysztof Fedorczyk, który podziękował właścicielom firm za ich pracę, zaangażowanie, za to że tworzą nowe miejsca pracy dla młodych ludzi i chętnie uczą ich zawodu. Podkreślił również, że poprzez rozwój firmy promują pośrednio Powiat Węgrowski.
Następnie zgromadzeni mogli obejrzeć film pt." Powiat Węgrowski - przedsiębiorczość" promujący firmy prowadzone w Powiecie Węgrowskim, pokazujący potencjał biznesu z naszego terenu, ofertę gospodarczą oraz plany na przyszłość. Pomysł nagrania filmu zrodził się podczas I Forum Gospodarczego, które odbyło się 6 czerwca 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie.
W filmie wzięły udział firmy:
*  ROBSON Robert Marczak
*  PPHU TEKMAR Marek Boczkowski
*  ADDIT Marian Klimek
*  Pieczarkarnia Natalia Jachimowicz
*  MEBLOMASTER SP.J. Gryglas, Kraszewski
*  Zakład Krawiecki J&K Jacek Kalisz
* STYROPMIN Sp.z.o.Renata Rosłaniec
* BOMET Łukasz Sińczuk
* PHU GÓRMAX Magdalena Góral
Każdy z przedstawicieli wymienionych firm otrzymał gratulacje i  film na nośniku USB, który wręczyła Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Węgrowie Anna Wieczorek wraz ze Starostą Węgrowskim Krzysztofem Fedorczykiem.
Kolejnym punktem forum był wykład Pani Anny Brzosko – trenera rozwoju osobistego, doradcy i edukatora, absolwentki Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Trenerów Biznesu Akademii Leona Koźmińskiego nt. „ TA DZISIEJSZA MŁODZIEŻ…. Jak odkryć i wykorzystać mocne strony Pokolenia Y? Jakie warto mieć przekonania by osiągnąć sukces w pracy i edukacji?”
W panelu dyskusyjnym prowadzonym przez Pana Pawła Trojanowskiego - Kierownika Zespołu ds. Regionalnej Polityki Rynku Pracy i EFS, siedlecka Filia Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie eksperci w składzie:
* Zbigniew Stanik - Kierownik Wydziału Mazowieckiego Obserwatorium Rynku Pracy, WUP w Warszawie
* dr Mariusz Dobijański - dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworku, wykładowca akademicki na Uniwersytecie Przyrodniczo - Humanistycznym w Siedlcach
* Piotr Karaś - dyrektor siedleckiej Filii WUP w Warszawie ( samorząd/nauka/biznes)
* Daniel Tyszka - tegoroczny absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Węgrowie, Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej Węgrowa
rozmawiali nt. " Młodzież na rynku pracy. Jak jest, jak powinno być, jak to wdrożyć? Dyskusja w oparciu o Łuk zmiany Kurta Levina." Celem dyskusji było  zdiagnozowanie sytuacji młodych ludzi na rynku pracy, wskazanie płaszczyzn na których muszą być dokonane zmiany, by młodzi chętniej i szybciej wkraczali na rynek pracy, propozycja trwałych rozwiązań,zasugerowanie jakie techniki i metody powinni stosować pracodawcy ( tzw. EMPLOYER BRANDING ).
Słowem kluczem tegorocznej edycji II Forum Gospodarczego była  MOTYWACJA. Co Państwo w swoim środowisku pracy, otoczeniu i sieci kontaktów chcielibyście i możecie zrobić, by wpłynąć korzystnie na sytuację młodych na rynku pracy? Kto powinien działać bardziej, a kto mocniej ustąpić? Jak wykorzystać potencjał różnicy pokoleniowej? Mamy nadzieję, że poruszone na forum tematy pozwoliły zrozumieć różnice pokoleniowe i wpłyną pozytywnie na dalszą współpracę.