II Kongres Sołtysów Powiatu Węgrowskiego

II Kongres Sołtysów Powiatu Węgrowskiego

Wystąpienie Starosty Węgrowskiego Krzysztofa Fedorczyka (galeria: 1)

W dniu 12 marca 2018 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Kochanowskiego w Węgrowie odbył się II Kongres Sołtysów Powiatu Węgrowskiego. Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk po przywitaniu gości i przedstawieniu programu kongresu złożył życzenia sołtysom z okazji Dnia Sołtysa. Podkreślił także ważną rolę sołtysa w codziennym życiu lokalnej społeczności oraz współpracę z sołectwami samorządów lokalnych powiatowego i gminnych. Na kongres przybyli: Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, Poseł Marek Sawicki, sołtysi z terenu powiatu węgrowskiego, przedstawiciele lokalnych samorządów, Wójt Gminy Stoczek Mieczysław Wójcik i Z-ca wójta Sylwia Tryc, Wójt Gminy Grębków Bogdan Doliński, Wójt Gminy Miedzna Janusz Rutkowski, Sekretarz Gminy Liw Katarzyna Żelazowska, przedstawiciele Rady Powiatu Węgrowskiego: Wicestarosta Halina Ulińska, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Lidia Siuchta, Członek Zarządu Powiatu Andrzej Kruszewski, Przewodniczący Komisji Rolnictwa Rady Powiatu Węgrowskiego Marek Matusik i Radny Rady Powiatu Tadeusz Kot, dyrektorzy jednostek powiatowych, naczelnicy wydziałów Starostwa. Obecna na kongresie Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska omówiła realizowane inwestycje przez Urząd Marszałkowski, podkreślając działania na terenie Powiatu Węgrowskiego. Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk przedstawił zrealizowane i realizowane inwestycje przez Powiat Węgrowski od 2015 r. Podkreślił, że zadania inwestycyjne realizowane są w tej kadencji przez Samorząd Powiatu Węgrowskiego we wszystkich gminach i miastach na terenie Powiatu. Zagrożenia ASF przedstawił Powiatowy Lekarz Weterynarii Zygmunt Marcinowski.  „Wsparcie i aktywizacja bezrobotnych” to temat wystąpienia Dyrektor PUP w Węgrowie Anny Wieczorek. Na kongres przybył także poseł Marek Sawicki, który w czasie swojego wystąpienia przeanalizował sytuację w rolnictwie na terenach wschodniej Polski. Spotkanie zakończyły merytoryczne dyskusje w kuluarach. Uczestnicy otrzymali także publikacje „Gospodarz Samorządowy”,, „Zielony Sztandar” i „Atrakcje Turystyczne w Powiecie Węgrowskim”.

Wystąpienie Marszałek Województwa Mazowieckiego Janiny Ewy Orzełowskiej. (galeria: 4)
Wystąpienie Starosty Wegrowskiego Krzysztofa Fedorczyka (galeria: 6)
Wystąpienie Powiatowego Lekarza Weterynarii Zygmunta Marcinowskiego. (galeria: 14)
Wystąpienie Dyrektor PUP w Węgrowie Anny Wieczorek (galeria: 15)