II Festiwal Muzyki Bitewnej z dofinansowaniem Samorządu Powiatu Węgrowskiego

II Festiwal Muzyki Bitewnej z dofinansowaniem Samorządu Powiatu Węgrowskiego

Zadanie pn. „II Festiwal Muzyki Bitewnej” realizowane przez Stowarzyszenie Edukacyjne Ziemi Węgrowskiej otrzymało od Samorządu Powiatu Węgrowskiego dofinansowanie kwotą 2 tys. zł.

W związku z tym w Starostwie Powiatowym w Węgrowie strony zawarły stosowną umowę.

Powiat Węgrowski reprezentowali: Starosta Węgrowski p. Ewa Besztak oraz Wicestarosta p. Marek Renik a Stowarzyszenie Edukacyjne Ziemi Węgrowskiej Prezes Stowarzyszenia p. Zofia Paczóska.

Dofinansowanie festiwalu odbyło się w ramach małych grantów - przyznanych z Programu współpracy Powiatu Węgrowskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie obowiązującego w 2021 roku.

Projekt oferenta miał na celu zorganizowanie koncertu w Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie, podczas którego artyści wykonali utwory muzyczne wzbogacone narracją  dotyczącą najważniejszych w historii Polski bitew. Koncertowi z dnia 9 października 2021 r. towarzyszyła wystawa poświęcona bitwom na Mazowszu, w tym bitwy pod Węgrowem. Festiwal swoim udziałem zaszczycili wybitni artyści na czele z Krzesimirem Dębskim i kwartetem smyczkowym PRIMUZ wykonując kilkanaście utworów muzycznych autorstwa Krzesimira Dębskiego m.in. z filmów „Ogniem i mieczem”, czy „Bitwa Warszawska”, zaś utwór „Ave Maria”, do którego słowa napisano w języku serbskołużyckim, wykonał sam Krzesimir Dębski.

Info: Wydział Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki