I Posiedzenie Konwentu Wójtów i Burmistrzów Powiatu Węgrowskiego kadencji 2024-2029

10  października br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie, na zaproszenie Starosty Węgrowskiego Ewy Besztak odbyło się pierwsze w tej kadencji samorządowej posiedzenie Konwentu Wójtów i Burmistrzów Powiatu Węgrowskiego.

Podczas spotkania samorządowcy jednogłośnie wybrali Przewodniczącego Konwentu, którym został Pan Bogdan Doliński – Wójt Gminy Grębków.

W drugiej części obrad głos zabrał dyrektor SPZOZ w Węgrowie Artur Skóra, który w odniesieniu do planów budowy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego przy Szpitalu Powiatowym w Węgrowie omówił bieżącą sytuację na rynku programów unijnych i możliwości pozyskania środków finansowych z KPO na realizację tej inwestycji.

Kolejnym tematem rozmów były wspólne inwestycje powiatu i gmin w zakresie budowy i modernizacji dróg powiatowych i ciągów pieszo-rowerowych. Starosta Węgrowski Ewa Besztak przedstawiła zebranym plany Samorządu Powiatu Węgrowskiego dotyczące poprawy jakości stanu dróg powiatowych. Omówiono także wstępne zasady współfinansowania realizowanych inwestycji.

Na zakończenie ustalono harmonogram spotkań konwentu, które będą się odbywały wyjazdowo w poszczególnych samorządach. Wójtowie i burmistrzowie wyrazili wolę dalszego rozwijania wzajemnej współpracy między samorządami a także z samorządem powiatowym.

W konwencie uczestniczyli: Starosta Węgrowski - Ewa Besztak, Wicestarosta Węgrowski - Marek Renik, Członkowie Zarządu Powiatu: Tadeusz Kot i Krzysztof Onaszkiewicz, Wójt Gminy Grębków - Bogdan Doliński, Wójt Gminy Korytnica - Grażyna Chrupek, Wójt Gminy Liw - Katarzyna Żelazowska, Wójt Gminy Miedzna - Tadeusz Okulus, Wójt Gminy Sadowne – Waldemar Cyran, Wójt Gminy Stoczek – Zbigniew Kłusek, Wójt Gminy Wierzbno – Emil Wąsowski, pełniąca obowiązki Burmistrza Łochowa – Małgorzata Łotarska, Dyrektor SPZOZ w Węgrowie Artur Skóra i z-ca Dyrektora  ds. Ekonomiczno-Eksploatacyjnych Leszek Rychlik oraz Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Węgrowie Marcin Gąsiorek.

Konwent jest miejscem, w którym wymieniane są doświadczenia i omawiane są sprawy istotne dla samorządów z terenu powiatu węgrowskiego.