I Mazowiecki Kongres Kół Gospodyń Wiejskich

powiatwegrowski.pl - Strona główna

I Mazowiecki Kongres Kół Gospodyń Wiejskich

Drukuj
(galeria: 1)

Starosta Węgrowski Ewa Besztak uczestniczyła w I Mazowieckim Kongresie Kół Gospodyń Wiejskich, który odbył się 25 kwietnia b.r. w auli UPH w Siedlcach. Podczas spotkania dyskutowano o działalności Kół  a także o promocji zdrowego trybu życia.

W wydarzeniu współoragnizowanym przez Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach oraz Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, udział wzięło ponad pół tysiąca pań z Kół Gospodyń Wiejskich a także przedstawiciele instytucji rządowych i samorządowych. Obecni byli m.in.: Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, Europoseł Zbigniew Kuźmiuk, prezes ARiMR Maria Fajger, prezes mazowieckiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Ryszard Madziar, rektor Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach dr hab. Tamara Zacharuk, dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Warszawie Joanna Bala, zastępca dyrektora Mazowieckiego Oddziału Regionalnego ARiMR  w Warszawie Maciej Górski, kierownik Delegatury MUW w Siedlcach Anna Kaszuba i kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Węgrowie Artur Salach.

Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc w swoim wystąpieniu przypomniała o możliwościach, jakie daje uchwalona w ubiegłym roku ustawa o Kołach Gospodyń Wiejskich, która pozwala na ich większą aktywizację poprzez możliwość otrzymania wsparcia finansowego. Podkreślała także, że przedsiębiorczość kobiet zrzeszonych w Kołach gospodyń Wiejskich wpływa na kultywowanie lokalnych tradycji. Obecna na Kongresie Maria Fajger, Prezes ARiMR wskazywała, że w ubiegłym roku do zarejestrowanych Kół Gospodyń Wiejskich trafiło ponad 16 mln zł. Pozwoliło to na realizację wielu ważnych inicjatyw, dzięki którym obserwujemy stały rozwój obszarów wiejskich.

Podczas Kongresu uczestnicy mogli zapoznać się z możliwościami pozyskiwania dofinansowań a także dowiedzieć się więcej na temat zajęć, które mogą organizować dla lokalnej społeczności.

Wystąpienie Wicemarszałek Senatu RP Marii Koc (galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
Wystąpienie dr hab. Tamary Zacharuk - rektor Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach (galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)
(galeria: 13)
(galeria: 14)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.