I Dni Powiatu Węgrowskiego

powiatwegrowski.pl - Strona główna

I Dni Powiatu Węgrowskiego

Drukuj
(galeria: 1)

10 oraz 11 czerwca odbyły się I Dni Powiatu Węgrowskiego. Obchody były podzielone na dwie części: Uroczystą Sesję Rady Powiatu Węgrowskiego, która odbyła się w piątek oraz część imprezową z gwiazdą wydarzenia Marcinem Millerem wraz z zespołem Boys, którzy w sobotni wieczór zgromadzili na Rynku Mariackim w Węgrowie dużą publikę. Wydarzenie odbyło się pod hasłem Promocja Turystyki Doliny Liwca.

Sobotnie wydarzenie rozpoczęło się o godz. 12.00. Wtedy to organizatorzy zaprosili uczestników do korzystania z przestrzeni targowej, która została przygotowana przez Koła Gospodyń Wiejskich, instytucje i firmy. W przestrzni targowej znalazło się także miejsce dla promocji turystyki Doliny Liwca, promowany był także spływ kajakowy Liwiec 142, który Powiat Węgrowski organizuje w najbliższym czasie. Nie zabrakło tradycyjnej już na takich wydarzeniach strefy dla dzieci z dmuchańcami, trampolinami i innymi atrakcjami.

 

Występy młodzieży

O godz. 15 rozpoczęły się występy artystyczne. Zebrani na rynku mogli obejrzeć występy taneczne młodzieży z zespołów folklorystycznych działających przy szkołach ponadpodstawowych na terenie powiatu: „Orkan” z ZSP Sadowne, „Sadzewiczowa” z ZSP Łochów oraz „Zawierucha” z I LO im. A. Mickiewicza w Węgrowie. Następnie swoje talenty wokalne zaprezentowali uczniowie I LO im.A. Mickiewicza w Węgrowie oraz ZSP im. J. Kochanowskiego w Węgrowie. Występ taneczny przygotowały również dzieci z grupy Latino Forever. Na zakończenie Zespół „Jar-Senior” działający w ramach Jarnickiego Stowarzyszenia Seniorów zaprezentował skecz kabaretowy autorstwa Ewy Kulety.

 

Rozstrzygnięcie konkursów

Na stoisku promocyjnym Powiatu Węgrowskiego można było wziąć udział w konkursie wiedzy o powiecie węgrowskim. Trójka laureatów biorących udział w konkursie uzyskała maksymalną ilość punktów, dlatego o kolejności miejsc zdecydowało losowanie. Laureatami zostali: Wioleta Kruszewska, Dominika Pełka oraz Strażacy z PSP w Węgrowie. Nagrody ufundowane przez firmę MIMAR wręczyli: Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Senator RP Maria Koc oraz przedstawicielka firmy MIMAR Natalia Gołoś.

Na scenie rozstrzygnięto także konkursy organizowane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Węgrowie oraz Placówkę Terenową KRUS w Węgrowie.

 

Koncert Boys

Ostatnim elementem wydarzenia był koncert zespołu Boys, który zgromadził na węgrowskim rynku dużą publiczność. Przed samym koncertem odbyła się krótka część oficjalna. Uczestników wydarzenia powitała Starosta Węgrowski Ewa Besztak, dobrej zabawy życzli także: Senator RP Maria Koc, Poseł na Sejm RP Maciej Górski oraz Poseł na Sejm RP Daniel Milewski.

 

Podziękowania

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim wystawcom, w tym: Kołom Gospodyń Wiejskich z miejscowości: Trawy, Decie, Janówki, Jartypory, Czaple, Górki Grubaki, Leśniki, Zając, Gruszczyno, Jarnice, Żulin, Zawady, Czerwonka-Folwark, Starawieś, Wola Orzeszowska; SERMLEK Mariusz Gregorczyk, Miastu Węgrów, Muzeum w Liwie, Małgorzacie Pepłowskiej, Romanowi Kuzelakowi, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Węgrowie, KRUS Węgrów, ARiMR w Węgrowie, 5 Brygadzie WOT, Nadleśnictwu Łochów, Nadleśnictwu Siedlce, Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie, Komendzie Policji w Węgrowie, MIMAR Michał Marchela a także wszystkim biorącym udział w wydarzeniu.

Dziękujemy za wsparcie finansowe naszego wydarzenia: Samorządowi Województwa Mazowieckiego, Polskiej Spółce Gazownictwa, Nadleśnictwu Łochów oraz Nadleśnictwu Siedlce.

 

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)
(galeria: 13)
(galeria: 14)
(galeria: 15)
(galeria: 16)
(galeria: 17)
(galeria: 18)
(galeria: 19)
(galeria: 20)
(galeria: 21)
(galeria: 22)
(galeria: 23)
(galeria: 24)
(galeria: 25)
(galeria: 26)
(galeria: 27)
(galeria: 28)
(galeria: 29)
(galeria: 30)
(galeria: 31)
(galeria: 32)
(galeria: 33)
(galeria: 34)
(galeria: 35)
(galeria: 36)
(galeria: 37)
(galeria: 38)
(galeria: 39)
(galeria: 40)
(galeria: 41)
(galeria: 42)
(galeria: 43)
(galeria: 44)
(galeria: 45)
(galeria: 46)
(galeria: 47)
(galeria: 48)
(galeria: 49)
(galeria: 50)
(galeria: 51)
(galeria: 52)
(galeria: 53)
(galeria: 54)
(galeria: 55)
(galeria: 56)
(galeria: 57)
(galeria: 58)
(galeria: 59)
(galeria: 60)
(galeria: 61)
(galeria: 62)
(galeria: 63)
(galeria: 64)
(galeria: 65)
(galeria: 66)
(galeria: 67)
(galeria: 68)
(galeria: 69)
(galeria: 70)
(galeria: 71)
(galeria: 72)
(galeria: 73)
(galeria: 74)
(galeria: 75)
(galeria: 76)
(galeria: 77)
(galeria: 78)
(galeria: 79)
(galeria: 80)
(galeria: 81)
(galeria: 82)
(galeria: 83)
(galeria: 84)
(galeria: 85)
(galeria: 86)
(galeria: 87)
(galeria: 88)
(galeria: 89)
(galeria: 90)
(galeria: 91)
(galeria: 92)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.