Główna pula stypendiów dla uczniów I LO im. A. Mickiewicza w Węgrowie

Główna pula stypendiów dla uczniów I LO im. A. Mickiewicza w Węgrowie

Główna pula stypendium motywacyjnego Starosty Węgrowskiego z uzyskania wysokich wyników
w nauce za I semestr r. szk. 2022/2023 trafiła do licealistów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Węgrowie.

8 marca br., w Dzień Kobiet, p. Ewa Besztak, Starosta Węgrowski, p. Marek Renik, Wicestarosta i p. Tadeusz Krupa, Naczelnik Wydziału Oświaty, Sportu, Kultury i Turystyki spotkali się z licealistkami i licealistami węgrowskiego „Mickiewicza”, by uhonorować aż 20 stypendystów. Każda i każdy z nich poprzez swoją pracę semestralną nad sobą i dla siebie, doskonalącą określone umiejętności, by w wyniku śródsemestralnej klasyfikacji uzyskać tytuł stypendysty – musiał uzyskać średnią ocen co najmniej 5,00.

Lista stypendystów „Mickiewicza” jest wręcz imponująca a najwyższy średni wynik 5,40 również. Należy on do Zofii Kałuskiej z kl. Ib.

Lp.

20.

Michał Zawadzki

5,00

Niejako dodatkiem do nominacji stało się wręczenie każdej stypendystce/stypendyście opracowania „Tajemnice Mazowieckich Kapliczek i Krzyży Przydrożnych” – łakomego kąska młodych regionalistów.

Gratulujemy osiągnięcia, z życzeniami jego powtórzenia w kolejnych edycjach stypendialnych. Najbliższa z nich już w maju br. i dotyczyć będzie wyłącznie tegorocznych maturzystów zarówno liceum ogólnokształcącego, jak i technikum.

Tekst: Tadeusz Krupa - Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki