Gala Stypendystów Starosty 2019

Gala Stypendystów Starosty 2019

Już po raz kolejny w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie odbyła się Gala Stypendystów Starosty, w trakcie której uczniowie z najlepszymi osiągnięciami w nauce i sporcie otrzymali stypendia finansowe.

W tym roku Gala odbyła się 12 marca, a za jej warstwę artystyczną odpowiedzialni byli uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie oraz uczennica Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie. Uczniowie przygotowali ciekawy repertuar wokalny, który poprzedził wręczenie stypendiów.

Jeszcze wcześniej głos zabrała Starosta Węgrowski Ewa Besztak, która pogratulowała uczniom dużych osiągnięć i życzyła dalszych sukcesów. Na spotkaniu gościła również Prorektor ds. studiów Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach dr hab. Anna Charuta, która w kilku zdaniach odniosła się do kierunku rozwoju siedleckiej uczelni  i opowiedziała o możliwościach stypendialnych w ramach realizowanych tam kierunków. Wizyta stanowiła również zapowiedź szerszej współpracy między powiatem a uczelnią.

Następnie przyszedł czas na oficjalne wręczenie stypendiów. Pracownicy Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki na czele z Naczelnikiem Wydziału Tadeuszem Krupą zaprosili laureatów po odbiór zaświadczeń, które z kolei wręczyli Starosta Węgrowski Ewa Besztak oraz Wicestarosta Węgrowski Marek Renik.

Stypendia motywacyjne i wspierające wyrównywanie szans edukacyjnych Starosty Węgrowskiego w I sem. 2018/2019

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie
– 10 stypendiów za bardzo dobre wyniki w nauce

I  Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Węgrowie