Gala Stypendystów Starosty 2018
Podczas Gali Stypendystów, która odbyła się 7.02.2018 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie, wręczone zostały stypendia Starosty Węgrowskiego uczniom szkół prowadzonych przez powiat, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce i sporcie. Na uroczystość przybyli: Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Lidia Siuchta, Członkowie Zarządu Powiatu Andrzej Kruszewski i Włodzimierz Miszczak, Radni Rady Powiatu Ewa Besztak i Marek Matusik, dyrektorzy szkół i placówek prowadzonych przez powiat wraz ze stypendystami a także rodzice. Gości powitała prowadząca spotkanie Wicestarosta Halina Ulińska. Galę rozpoczęła swoim pięknym występem Nela Zawadzka, uczestniczka programu The Voice of Poland Kids. Dziewczynka swój pierwszy sukces osiągnęła w wieku sześciu lat zdobywając w 2014 r. I miejsce w Festiwalu Kolęd i Pastorałek Kolędowe Serce Mazowsza w Siedlcach. Jej sukcesy to także: 2016 r. – VII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Młody Wirtuoz – Sanok – tytuł Złotego Wirtuoza, 2017 r. – Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Młody Wirtuoz – Sanok – tytuł Złotego Wirtuoza, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Majki Jeżowskiej Rytm i Melodia – Radom – I miejsce, XVII – Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca Muszelki Wigier – Suwałki – Srebrna Muszelka, XV Międzynarodowy Festiwal Kultury Dziecięcej – XI Spotkania Mistrzów Muzyki – Pacanów – Grand Prix, 38. Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie – Srebrny Aplauz, Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Gdynia Open – Uśmiechnięta Rybka, 2018 r. – V Ogólnopolski Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych w Krakowie – I miejsce, IX Festiwal Kolęd i Pastorałek Kolędowe Serce Mazowsza w Siedlcach – I miejsce, IX Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Młody Wirtuoz – Sanok – tytuł Srebrnego Wirtuoza. Nela swoimi występami promuje powiat węgrowski.
Informację o przyznanych stypendiach Starosty przedstawił Naczelnik Wydziału Oświaty, Sportu, Kultury i Turystyki Tadeusz Krupa. W słowach skierowanych do stypendystów Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk pogratulował wszystkim wysokich wyników w nauce i sporcie, życząc aby były one motywacją do osiągania dalszych sukcesów. Na zakończenie dla zebranych zaśpiewała Paulina Ogonowska, uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łochowie, która po raz kolejny swym pięknym występem podniosła doniosłą rangę uroczystości.
Lista uprawnionych do stypendium motywacyjnego Starosty Węgrowskiego
- za osiągnięcie wybitnych wyników w nauce w I sem. r. szk. 2017/2018
Lp. |
Imię, nazwisko, klasa |
Średnia ocen |
Szkoła |
1. |
Piotr Wyrzyk, 3a, LO |
5,25 |
I LO Węgrów |
2. |
Mateusz Filipiak, 1B, LO |
5,65 |
ZSP Łochów |
3. |
Piotr Akonom, 1B, LO |
5,35 |
ZSP Łochów |
4. |
Paweł Oljasz, 3A, LO |
5,22 |
ZSP Łochów |
5. |
Zuzanna Majbańska, II, LO |
5,20 |
ZSP Sadowne |
Po 480 zł (4x120 zł)
Lista uprawnionych do stypendium Starosty Węgrowskiego
- wspierającego wyrównywanie szans edukacyjnych z osiągnięć uzyskanych
w I sem. r. szk. 2017/2018
Lp. |
Imię, nazwisko, klasa |
Średnia ocen |
Szkoła |
1. |
Jakub Szczęsny, IVd, SPS |
4,7 |
SOSW Węgrów |
2. |
Daria Przesmycka, IIe, GS |
5,0 |
SOSW Węgrów |
3. |
Rafał Pasanik, IIIa, GS |
4,4 |
SOSW Węgrów |
4. |
Natalia Śliwińska, Iab, SBSIs nr 2 |
4,3 |
SOSW Węgrów |
5. |
Rafał Czapski, Iab, SBSIs nr 2 |
4,3 |
SOSW Węgrów |
6. |
Kacper Zalewski, II, GS |
4,36 |
MOW Jaworek |
Po 320 zł (4x80 zł)
Lista uprawnionych do stypendium motywacyjnego Starosty Węgrowskiego
- za osiągnięcie bardzo dobrych wyników w nauce w I sem. r. szk. 2017/2018
Lp. |
Imię, nazwisko, klasa |
Średnia ocen |
Szkoła |
1.
|
Jolanta Niewiarowska, II TEK/TH |
4,84 |
ZSP Węgrów |
2.
|
Anna Rychlik, II, TEK |
4,76 |
ZSP Węgrów |
3.
|
Aleksandra Rukat, II, LO |
5,10 |
ZSP Sadowne |
4.
|
Alicja Zyśk, II, LO |
4,90 |
ZSP Sadowne |
5.
|
Agata Kamińska, II, T |
4,79 |
ZSP Sadowne |
6.
|
Rafał Urbankowski, I, BSIs, |
5,08 |
ZSP Ostrówek |
7.
|
Anna Powierża, II, BSIs, |
4,89 |
ZSP Ostrówek |
8.
|
Klaudia Ojdana, 1B, LO |
5,12 |
ZSP Łochów |
9.
|
Anastazja Kalarus, 3C, LO |
5,10 |
ZSP Łochów |
10.
|
Weronika Sulowska, 1B, LO |
5,00 |
ZSP Łochów |
11.
|
Aleksandra Kalinowska, 2A, LO |
5,00 |
ZSP Łochów |
12.
|
Anna Sikorska, 2A, LO |
5,00 |
ZSP Łochów |
13.
|
Gabriela Bartosiewicz, 2B, LO |
5,00 |
ZSP Łochów |
14.
|
Sandra Denis, 2B, LO |
5,00 |
ZSP Łochów |
15.
|
Aleksandra Kondraciuk, 1C, LO |
5,00 |
ZSP Łochów |
16.
|
Olga Klimek, 1A, LO |
4,94 |
ZSP Łochów |
17.
|
Weronika Krajewska, 2D, T |
4,92 |
ZSP Łochów |
18.
|
Agnieszka Siuchta, 2C, LO |
4,92 |
ZSP Łochów |
19.
|
Gabriela Siwiecka, 2B, LO |
4,88 |
ZSP Łochów |
20.
|
Julia Piesio, 2C, LO |
4,88 |
ZSP Łochów |
21.
|
Paulina Bala, 1B, LO |
4,82 |
ZSP Łochów |
22.
|
Patrycja Kulik, 1B, LO |
4,82 |
ZSP Łochów |
23.
|
Zofia Rejf, 1D, T |
4,80 |
ZSP Łochów |
24.
|
Izabela Staniszewska, 3C, LO |
4,80 |
ZSP Łochów |
25.
|
Alicja Pióro, 3A, LO |
4,78 |
ZSP Łochów |
26.
|
Piotr Kozioł, 3B, LO |
4,78 |
ZSP Łochów |
27.
|
Rafał Szczechura, 1B, LO |
4,76 |
ZSP Łochów |
28.
|
Ewelina Gabińska, 2C, LO |
4,75 |
ZSP Łochów |
29.
|
Kinga Kalbarczyk, 2a |
5,05 |
I LO Węgrów |
30.
|
Ewa Soszyńska, 3a |
5,00 |
I LO Węgrów |
31.
|
Julia Miklaszewska, 1b |
5,00 |
I LO Węgrów |
32.
|
Agnieszka Kresa, 2d |
4,90 |
I LO Węgrów |
33.
|
Kamila Banaszek, 3d |
4,89 |
I LO Węgrów |
34.
|
Weronika Wąsowska, 2a |
4,88 |
I LO Węgrów |
35.
|
Agata Żukowska, 3d |
4,78 |
I LO Węgrów |
36.
|
Joanna Matusik, 2b |
4,78 |
I LO Węgrów |
37.
|
Katarzyna Leszczyńska, 2a |
4,75 |
I LO Węgrów |
38.
|
Joanna Wakulicz, 2a |
4,75 |
I LO Węgrów |
39.
|
Magdalena Piwko, 3f |
4,75 |
I LO Węgrów |
40.
|
Maja Kalata, 1d |
4,75 |
I LO Węgrów |
Po 380 zł (4x95 zł)
Stypendium sportowe
tura I na 2018 rok (17 osób)
Klub |
Dyscyplina |
Stypendysta |
Szkoła |
Kwota dotacji |
Przygotowuje się do |
|
Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Olimpia” w Łochowie |
unihokej |
Kacper Skura |
Klasa 3 Gimnazjum w Łochowie |
po 1.500 zł (5x300 zł) |
Zawodnicy przygotowują się do Mistrzostw Polski juniorów młodszych i juniorów starszych; zostali powołani do Reprezentacji Polski, która przygotowuje się do Mistrzostw Świata w Unihokeju w Kanadzie. |
|
Paweł Chrupek |
Klasa 2 w Technikum (logistyczne) w ZSP w Łochowie |
|||||
Piotr Kaniuk |
Klasa 2 w Technikum (logistyczne) w ZSP w Łochowie |
|||||
MKS „POGOŃ” Siedlce |
lekkoatletyka |
Julia Gadomska |
Klasa 1 II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Siedlcach |
1.500 zł (5x300 zł) |
Zawodniczka przygotowuje się do wielu zawodów: mitingów halowych, memoriałów, Olimpiad, mistrzostw polski; głównie do Mistrzostw Europy w lekkiejatletyce na Węgrzech. |
|
UKS „Niedźwiadek” Węgrów |
lekkoatletyka |
Gabriela Olędzka |
Klasa VII w Szkole Podstawowej Nr 2 im. JP II w Węgrowie |
1.000 zł (5x200 zł) |
Zawodniczka przygotowuje się do wielu zawodów regionalnych, indywidualnie czy w sztafecie; głównie do Mistrzostw Polski w lekkiejatletyce. |
|
GKK OPTY-MAZOWSZE w Grodzisku Mazowieckim |
kolarstwo szosowe i torowe |
Jakub Tryc |
Klasa 2 w Technikum (logistyczne) w ZSP w Łochowie |
1.000 zł (5x200 zł) |
Zawodnik przygotowuje się do wielu zawodów o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej; głównie do Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym w Krokowej. |
|
Uczniowski Klub Sportowy S.O.S. Węgrów |
siatkówka |
Kamila Parzyszek |
klasa 1 |
ZSP im. J. Kochanowskiego w Węgrowie |
po 750 zł (5x150 zł) |
Zawodniczki przygotowują się do Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej. |
Weronika Jarmoc |
klasa 1 |
|||||
Anna Trusiewicz |
klasa 1 |
|||||
Aleksandra Plewka |
klasa 1 |
|||||
Iga Staniszewska |
klasa 2 |
|||||
Andżelika Lipińska |
klasa 2 |
|||||
Dorota Kania |
klasa 2 |
|||||
Paulina Daniluk |
klasa 2 |
|||||
Natalia Leoniuk |
klasa 3 |
|||||
Katarzyna Gołębiewska |
klasa 3 |
|||||
Małgorzata Pazio |
klasa 3 |
Gimnazjum Gminy Liw |
750 zł (5x150 zł) |
Zawodniczka przygotowują się do Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej (jako skaut). |