Gala - II przegląd dorobku artystycznego szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Węgrowski

Dnia 23 maja 2018 r. w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbyła się uroczysta II gala:  „ Przegląd dorobku artystycznego szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Węgrowski”.  Organizatorem wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Węgrowie.
Galę rozpoczęła Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska, która przywitała liczne grono gości oraz bohaterów wydarzenia - utalentowaną młodzież. Na uroczystość przybyli m.in.  Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, Kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Marek Renik, ks, Dziekan Leszek Gardziński, Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski.  Wicestarosta przedstawiła cel widowiska jakim było pokazanie uzdolnionej wokalnie, muzycznie,  tanecznie i aktorsko młodzieży z placówek prowadzonych przez Powiat Węgrowski, tj. Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie, I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Węgrowie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łochowie. Co prawda gala ta nie jest konkursem, ale zobowiązuje do pewnej rywalizacji między szkołami i ciągłego rozwijania talentów.
Następnie głos zabrała Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, która gratulowała Wicestaroście Halinie Ulińskiej pomysłu zorganizowania tego wspaniałego wydarzenia a szkołom promowania uzdolnionej artystycznie młodzieży, a więc także każdej placówki. Program przygotowany przez szkoły był zapowiadany przez konferansjerów.
Program gali:
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie:  uczniowie zaczęli występ od walca przygotowanego przez zespół taneczny, następnie zespół muzyczno – wokalny zaśpiewał i zagrał trzy utwory: „ Sen o Warszawie” Czesława Niemena,  „ Strażnik Raju” Piotra Rubika i    „ Sing Sing” Maryli Rodowicz. Punktem kończącym wystąpienie była skrócona wersja widowiska teatralnego fragmentów „ Wesela” Stanisława Wyspiańskiego.  Uczniów przygotowali nauczyciele:  Magdalena Ceglarska – Kowal, Joanna Skiba, Monika Krasnodębska, Katarzyna Grenda i Andrzej Kąca.
I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Węgrowie: Zespół Pieśni i Tańca „ Zawierucha” w tańcu typowym dla naszego regionu – „ Suita Podlaska” oraz w układzie tańców pt. „ Podróż do Lwowa”, zespół tańca towarzyskiego Foot Loose prezentujący Mambo, rock and roll w wykonaniu Wiktorii Markowskiej oraz: Patryka Kocona, Igora Matuszaka oraz Urszuli Gąsowskiej oraz wokalistek: Zuzanny Skrzydlewskiej - piosenka „ Miasto aniołów”, Kingi Jarząbek -  utwór„ Hallelujah” Leonarda Cohena i Wioletty Szczygielskiej z własną interpretacją piosenki „ All of me” Johna Legenda przy akompaniamencie Adama Żebrowskiego. Opiekę merytoryczną nad przygotowaniem uczniów sprawowali nauczyciele: Kinga Veit, Kamil Zaliwski, Andrzej Giers, Ivanna Okulus, Agnieszka Białczak.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem:
klasa II Liceum Ogólnokształcącego przedstawiła fragment „ Lalki” Bolesława Prusa. W klimat powieści wprowadziła nas Magda Bereza utworem  „ Drewniane lalki”, na zakończenie natomiast wysłuchano piosenkę w interpretacji Julii Urbankowskiej. Program przygotowali nauczyciele: Marcin Wójcik i Kamil Kiełek.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łochowie: występ rozpoczął pięknie wykonany polonez w strojach Księstwa Warszawskiego a następnie publiczność obejrzała wiązankę tańców z południa Polski: Trojak, Miotlarz i Krakowiak. Na zakończenie uczniowie z Zespołu Tańca Ludowego " Sadzewiczowa" zatańczyli  Walca Wiedeńskiego. Występ został przygotowany przez nauczycielki:  Annę Pękul  i Barbarę Gamdzyk.
Wicestarosta Halina Ulińska pogratulowała bogatego, różnorodnego programu przygotowanego przez szkoły i pięknych występów, które pozytywnie wpływają na wizerunek szkół i Powiatu Węgrowskiego. Pani Marszałek Elżbieta Lanc podkreśliła zaangażowanie szkół, talent, pasję występującej młodzieży, która dostarczyła widzom wspaniałych wzruszeń.
Podziękowania za przygotowany program otrzymali uczniowie, nauczyciele i następujący dyrektorzy szkół:
ZSP w Węgrowie: Dyrektor Jacek Nowotniak, Zastępca Dyrektora Małgorzata Góral
I LO w Węgrowie: Dyrektor Małgorzata Janiuk, Zastępca Dyrektora Magdalena Olszewska
ZSP w Sadownem: Dyrektor Sławomir Ryszawa
ZSP w Łochowie: Dyrektor Andrzej Suchenek, Zastępca Dyrektora Ewa Sulowska
Dyplomy i upominki wręczyli: Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska, Członek Zarządu Powiatu Węgrowskiego Andrzej Kruszewski, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Tadeusz Krupa.
Występy uczniów bardzo podobały się publiczności, co potwierdzały gromkie brawa, którymi nagradzano występujących.

Wystąpienie Wicestarosty Haliny Ulińskiej (galeria: 2)
Wystąpienie Członka Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbiety Lanc (galeria: 3)
ZSP w Węgrowie (galeria: 11)
ZSP w Węgrowie (galeria: 12)