Finał powiatowy IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bezpiecznie na wsi”

Już po raz dziewiąty Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizowała Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci, który w 2019 r.przebiega pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje’’. Finalistów etapu powiatowego poznaliśmy 20 maja b.r. podczas spotkania w Starostwie Powiatowym w Węgrowie.

Organizotorem konkursu w powiecie węgrowskim była Placówka Terenowa KRUS w Węgrowie przy współpracy Starostwa Powiatowego w Węgrowie oraz sponsorów: Powiatowego Banku Spółdzielczego w Węgrowie i Firmy ROLMECH Oddział w Węgrowie.

W konkursie udział wzięło 21 szkół podstawowych z terenu powiatu węgrowskiego, z których łącznie wpłynęło 150 prac uczniów.

Uroczystego ogłoszenia wyników, wręczenia pamiątkowych dyplomów oraz nagród rzeczowych dokonali: Marek Renik – Wicestarosta Węgrowski, Adam Kowalczyk - Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Węgrowie, Bożena Gierej - Naczelnik Wydziału Środowiska, Rolnictwa i Budownictwa w Starostwie Powiatowym w Węgrowie, Małgorzata Duszak – Wiceprezes Zarządu Powiatowego Banku Spółdzielczego w Węgrowie, Marcin Jędrzejczyk - Dyrektor Oddziału Firmy ROLMECH w Węgrowie oraz Jarosław Gago - Starszy Specjalista ds. prewencji i rehabilitacji Placówki Terenowej KRUS w Węgrowie.

Laureatami zostali:

Grupa I (klasy 0-III):

I miejsce – Amelia Zyśk (Szkoła Podstawowa w Stoczku)

II miejsce – Szymon Kałuski (Szkoła Podstawowa w Grygrowie)

III miejsce – Lena Dębska (Szkoła Podstawowa w Pniewniku)

wyróżnienia – Natalia Zalewska (Szkoła Podstawowa w Pniewniku) i Nina Kałuska (Szkoła Podstawowa w Strejwsi)

Grupa II (klasy IV-VIII):

I miejsce – Agata Fijołek (Szkoła Podstawowa w Gwizdałach)

II miejsce – Michał Sulich (Szkoła Podstawowa w Maksymilianowie)

III miejsce – Oliwia Komorowska (Szkoła Podstawowa w Grębkowie)

wyróżnienia – Justyna Wielądek (Szkoła Podstawowa w Korytnicy) i Maja Częścik (Szkoła Podstawowa w Grygrowie)

Laureatom gratulujemy zdolności plastycznych i życzymy sukcesów w kolejnych etapach konkursu (wojewódzkim i ogólnopolskim).