Ewa Dmowska nowym dyrektorem I LO im. A. Mickiewicza w Węgrowie

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Ewa Dmowska nowym dyrektorem I LO im. A. Mickiewicza w Węgrowie

Drukuj
(galeria: 1)

13 lipca 2021 r. Zarząd Powiatu Węgrowskiego przyjął uchwałę w sprawie powierzenia stanowiska na pięcioletnią kadencję Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Węgrowie Ewie Dmowskiej. Na swoich stanowiskach pozostaną dyrektorzy z Sadownego i Ostrówka.

Ewa Dmowska od 2005 roku jest nauczycielem języka polskiego w I LO im. A. Mickiewicza w Węgrowie. W toku szesnastoletniej kariery zawodowej ukończyła studia podyplomowe logopedyczne, w zakresie edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną, a także odbyła kilkadziesiąt kursów doskonalących.

W latach 2005-2021 była współorganizatorką spotkań uczniów I LO im. A. Mickiewicza w Węgrowie z pracownikami naukowymi: Uniwerystetu Warszawskiego, Uniwerystetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, SGGW w Warszawie, Politechniki Warszawskiej. Współpracowała także z Instytutem Filologii Polskiej i Lingwistyki Stosowanej UPH w Siedlcach oraz Instytutem Kultury Regionalnej i Badan Literackich im. Franciszka Karpińskiego w Siedlcach.

W latach 2010-2019 Ewa Dmowska była szkolnym koordynatorem projektu polsko-izraelskiego realizowanego przez wojewodę mazowieckiego, izraelskie ministerstwo edukacji, Muzeum Historii Żydów Polskich Polin oraz Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince.

13 grudnia 2017 otrzymała stopień doktora nauk humanistycznych na Wydziale Humanistycznym UWM w Olsztynie.

 

Pozostali na kolejną kadencję

Obecni dyrektorzy szkół i placówek Powiatu Węgrowskiego, którzy w ramach ogłoszonych i przeprowadzonych konkursów przez kolejną pięcioletnią kadencję nadal będą pełnić swoje obowiązki to: Maria Pełka – Dyrektor Zespołu  Szkół  Ponadpodstawowych w  Ostrówku i Sławomir Ryszawa – Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sadownem.

 

 

 

 

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.