Eliminacje Powiatowe XLII Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

25 kwietnia b.r. na placu przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie odbyły się kwalifikacje powiatowe XLII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Od godziny 10.00 w zmaganiach rywalizowali uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu węgrowskiego.

Turniej został przeprowadzony przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie pod kierownictwem Naczelnika WRD KPP nadkom. Krzysztofa Gromka i przedstawiciela Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Pana Jerzego Chmielnickiego.

Miejsca na podium zajęli:

Grupa I (uczniowie klas V i VI) :

Miejsce I – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Grębkowie

Miejsce II – Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Gwizdałach

Miejsce III – Samorządowa Szkoła Podstawowa w Liwie

Grupa II (uczniowie klas VII, VIII i III gimnazjum):

Miejsce I – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie

Miejsce II – Szkoła Podstawowa im W. Witosa w Gwizdałach

Miejsce III – Gimnazjum Gminy  Liw im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Węgrowie

Dyplomy, puchary i upominki dla zwycięskich drużyn i ich opiekunów wręczyli: Wicestarosta Powiatu Węgrowskiego Marek Renik i Burmistrz Miasta Węgrowa Paweł Marchela.

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym łączy naukę z zabawą i elementami rywalizacji. Jego celem jest m.in. popularyzowanie przepisów i zasad bezpieczeństwa na drodze, upowszechnienie umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz promowanie roweru jako środka transportu.