Eliminacje powiatowe Turnieju Młodzież Zapobiega Pożarom

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Eliminacje powiatowe Turnieju Młodzież Zapobiega Pożarom

Drukuj
Lauraci konkursu (galeria: 1)

15 marca 2016 r., w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt.„ Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej ma na celu popularyzację wiedzy i przepisów pożarniczych oraz kształtowanie świadomości młodych ludzi w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Organizatorem był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Węgrowie, we współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie i Wydziałem Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Węgrowie. Eliminacje powiatowe przeprowadzono w trzech grupach wiekowych: I grupa - uczniowie szkół podstawowych, II grupa- uczniowie gimnazjów, III grupa - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Łącznie udział wzięło 68 uczniów z terenu Powiatu Węgrowskiego.

W eliminacjach powiatowych zwyciężyli:

w kategorii szkoła podstawowa

I miejsce: Kacper Mięszała (Szkoła Podstawowa w Miedznej)

II miejsce: Zuzanna Wołoncewicz (Szkoła Podstawowa w Trzebuczy)

III miejsce: Patrycja Polkowska (Szkoła Podstawowa w Grębkowie)

w kategorii gimnazjum

I miejsce: Bartłomiej Zach (Gimnazjum w Kamionnej)

II miejsce: Karolina Skarzyńska (Gimnazjum w Krypach)

III miejsce: Michał Ciesielski (Gimnazjum w Stoczku)

w kategorii szkół ponadgimnazjalnych

I miejsce: Patryk Flaga (I LO w Węgrowie))

II miejsce: Dominika Jabłońska (I LO w Węgrowie))

III miejsce: Jakub Telak (ZSP w Łochowie)

Włożony wysiłek w przygotowanie się do konkursu uczestników i ich opiekunów został doceniony i uhonorowany atrakcyjnymi nagrodami i dyplomami, które wręczyli Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska i prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Węgrowie Ryszard Gajewski. Na zakończenie wiceprezes Zarządu Oddziału ZOSP województwa mazowieckiego Stefan Todorski podziękował organizatorom za organizację turnieju a uczestnikom pogratulował zdobytej wiedzy. Zwycięzcy poszczególnych grup wezmą udział w finale wojewódzkim, który wyłoni uczestników finału centralnego.

Wicestarosta Halina Ulińska podziękowała uczestnikom konkursu, zwycięzcom i nauczycielom przygotowującym młodzież do konkursu (galeria: 2)
Eliminacje powiatowe Turnieju Młodzież Zapobiega Pożarom (galeria: 3)
Turniej Młodzież Zapobiega Pożarom (galeria: 4)
Patryk Flaga - laureat I miejsca w kategorii szkół ponadgimnazjalnych (galeria: 5)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.