Dzisiaj świętujemy Dzień Dziecka

Dzisiaj świętujemy Dzień Dziecka

1 czerwca to radosny czas dla wszystkich dzieci. Samorząd Powiatu Węgrowskiego także w tym roku przygotował wyjątkowe niespodzianki dla najmłodszych mieszkańców powiatu.

W ubiegłym roku Starosta Węgrowski Ewa Besztak zainicjowała akcję „Wyprawka Maluszka”, dzięki której każde nowonarodzone w węgrowskim szpitalu dziecko otrzymuje body z logo powiatu węgrowskiego i napisem: Witaj na Świecie Maluszku. W ciągu roku takie body trafiło już do 307 najmłodszych mieszkańców naszego powiatu. Akcja trwa nadal, a w rocznicę tego wydarzenia do szpitala trafiła kolejna partia wyprawki.

Także w tym roku Samorząd Powiatu Węgrowskiego przygotował upominki dla najmłodszych wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie. Dzieci z grup przedszkolnych i wczesnoszkolnych otrzymały gry, układanki, materiały edukacyjne i plastyczne.

Upominki trafiły również do Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Ignaś” i „Helenka”. Władze powiatu dla podopiecznych domu dziecka przygotowały sprzęt sportowy.

Mamy nadzieję, że dzisiejszy dzień przysporzy wiele radości wszystkich najmłodszym mieszkańcom naszego powiatu.