Dzień Seniora

Dzień Seniora

Dnia 1 października 2018 r. w sali widowiskowej Węgrowskiego Ośrodka Kultury odbył się "Dzień Seniora". Wydarzenie zostało zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Węgrowie z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. Na uroczystość przybyli przedstawiciele oraz członkowie klubów i stowarzyszeń seniorów z Węgrowa i Powiatu Węgrowskiego, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego: Lidia Siuchta i Paweł Marchela, Burmistrz Miasta Węgrowa Krzysztof Wyszogrodzki, Przewodniczący Rady Miejskiej Jacek Antoński, Wójt Gminy Sadowne Waldemar Cyran oraz radni powiatowi. Licznie przybyłych gości powitała Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska. Wicestarosta w swoim wystąpieniu podkreślała celowość działań związanych z rolą seniorów w wychowaniu młodego pokolenia, kultywowaniu tradycji, dziedzictwa kulturowego i dzielenia się doświadczeniem życiowym. Wicestarosta Halina Ulińska podziękowała Pani Elżbiecie Lanc za pomoc w zorganizowaniu tego wydarzenia. Następnie wszyscy podziwiali piękny występ gwiazdy muzyki romskiej Eleny Rutkowskiej z zespołem „ Cygańskie Czary” w bardzo energetycznym programie wypełnionym radością, zmysłowością i cygańskim temperamentem. Artyści zespołu „ Cygańskie Czary” przypomnieli również widowni stare cygańskie przeboje, m.in.: „ Prawdziwych Cyganów już nie ma”, „ Jadą wozy kolorowe”. Rewia cygańska wywołała zachwyt widowni Węgrowskiego Ośrodka Kultury. Wspaniała muzyka romska, śpiew i taniec, niesamowite stroje dostarczyły wszystkim zebranym wiele radości i  niezapomnianych przeżyć. Po części artystycznej Wicestarosta Halina Ulińska podziękowała Elenie Rutkowskiej za przepiękny występ wręczając bukiet kwiatów. Na zakończenie dla wszystkich gości przygotowano loterię fantową oraz poczęstunek.

Zebranych gości przywitała Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska (galeria: 6)
Wystąpienie Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbiety Lanc (galeria: 10)
Wystąpienie Burmistrza Miasta Węgrów Krzysztofa Wyszogrodzkiego (galeria: 11)