Dzień Pracownika Socjalnego

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Dzień Pracownika Socjalnego

Drukuj
(galeria: 1)

"Człowiek jest wspaniałą istotą, nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest co się ma, ale czym dzieli się z innymi" - św. Jan Paweł II

Pracownicy sojcalni - to właśnie Oni znajdują się na pierwszej linii frontu w walce z biedą i wykluczeniem. Na co dzień spotykają się z najtrudniejszymi sytuacjami i krzywdami ludzkimi, z goryczą i bezradnością. Pracownik socjalny to zawód, misja i powołanie. To wielka odpowiedzialność i ciężka praca, do której potrzeba niezwykłych ludzi.

Dzień Pracownika Socjalnego - to święto wprowadzone przez ustawę o pomocy społecznej z dnia 29 listopada 1990 r. Dzień Pracownika Socjalnego obchodzony jest co roku 21 listopada. Jest to szczególny wyraz uznania dla grupy zawodowej pracowników socjalnych i pomocy społecznej.

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.